Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Dívka (19) zvrací třicetkrát za den: Není bulimička, trpí záhadnou nemocí!

Autor: ital - 
10. června 2019
23:11

Devatenáctiletá Ellie Howeová nemůže jíst, ani pít a není schopná vyjít ze svého pokoje. Její záhadná nemoc jí způsobuje bodavou bolest v žaludku pokaždé, když se nají, a nutí ji zvracet až 30krát za den. Bolesti dorostly do takové míry, že dívka řekla své matce, že je připravená zemřít.

Právě dokončila střední školu. Pak Ellie Howeové (19) začaly nesnesitelné bolesti v žaludku pokaždé, když se najedla. Přestože je jinak absolutně zdravá, bolesti začaly být natolik intenzivní, že dívka řekla své matce Debbie, už nechce žít. Během dvou let jí váha spadla na pouhých 46 kilogramů. Ellie se musela dokonce vzdát i snu, že se stane novinářkou.

Doktoři nevěřícně kroutí hlavou

Lékaři se neustále snaží najít příčinu jejích potíží. Od března 2018 dívku udržují při životě tím, že jí vpravují živiny přímo do žil. Zdrcená rodina zorganizovala sbírku na cca 440 tisíc korun, které poslouží na operaci, jež by mohla Ellie pomoci, aby zase normálně jedla. Říkají, že je to její poslední naděje.

Matka Debbie (50) z britského města Watford v hrabství Hertfordshire, řekla, že měla strach, aby se její dcera nevzdala života ještě před operací. „Svůj život tráví nahoře ve svém pokoji a převážně spí. Zvrací 30krát denně, má v pokoji kyblík, když je unavená natolik, že by to nezvládla do koupelny. Je to stresující, když jako matka vidíte, jaký má život. Proto jsme tolik zoufalí,“ pověděla Debbie.

Ellie, která žije se svou matkou, otce Jeffem a 18letým bratrem Danielem, strávila poslední dva roky přejížděním z domova do nemocnice a zpět. Debbie pověděla, že její dcera trpí nepředstavitelnou agonií a nedokáže v sobě udržet potravu. „Měla halucinace, když se pokusila vstát, tak padala,“ řekla zdrcená matka. Jednou jí Ellie pověděla: „Vím že mi moje tělo říká, že je konec. Už mi to stačí, dál už to nevydržím!“

„Řekli nám, že jí selhávají orgány. A kdybychom na základě toho nešli do nemocnice svatého Marka, myslím, že by zemřela. Skoro už to vzdala, taková je skutečnost,“ oznámila zdrcená Debbie. Dcera jí také jednoho dne řekla, že se smrti nebojí. 

Nečekaný objev

Po celý rok považoval nemocniční konzultant Ellieiny příznaky za bulimii, stres nebo syndrom dráždivého tračníku. Teprve když navštívila specialitu na střevo v nemocnici svatého Marka v Londýně, zjistili, že jí selhávají střeva. Minulý rok jí naordinovali léčbu zvanou parenterální výživa, která přináší vysoké riziko infekce a sepse. Z toho důvodu její rodiče najali soukromého cévního chirurga.

Ten jí diagnostikoval dysmotilitu (poruchu hybnosti trávicího traktu) a gastroparézu (ochrnutí žaludku a stlačení tepen okolo ledvin a žaludku). V současnosti se rodiče snaží sehnat peníze na operaci zvanou gastrojejunostomie, která by měla dívce pomoci opět jíst normálně poprvé za období dvou let.

Zobrazit celou diskusi