Bloggerku s přítelem 3 měsíce věznili v Íránu: Utrpení skončilo!

Autor: ČTK - 
5. října 2019
08:02

Irán po téměř třech měsících propustil australský pár, který zadržel kvůli údajnému provozu dronu bez povolení. Oznámila to dnes podle agentury AP australská ministryně zahraničí Marise Payneová.

Bloggerka Jolie Kingová a její snoubenec Mark Firkin jsou podle ministryně na cestě domů a jsou v dobrém zdravotním stavu. „Pro Jolie a Marka skončilo utrpení, kterým si procházeli,“ uvedla Payneová. Dodala, že všechna obvinění vůči této dvojici byla stažena.

V íránském vězení nicméně stále zůstává australská vysokoškolská učitelka Kylie Moreová-Gilbertová, která byla v loňském roce obviněna ze špionáže. Její případ je podle ministryně velmi složitý, protože byla odsouzena k deseti letům vězení.

„Pokračujeme v jednáních s íránskou vládou. Neakceptujeme obvinění, na jejichž základě byla odsouzena, a budeme usilovat o její návrat do Austrálie,“ uvedla Payneová.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jindrajarka ( 5. října 2019 10:09 )

Vysokoškolská učitelka s IQ houpacího koně. Zabít málo...

tojevrazdanachcala ( 5. října 2019 09:48 )

Blogerky a influencky, všechno stejná pakáž.

tekyla ( 5. října 2019 09:47 )

blogerka byla zavřená za tupost jelita!!

mckartny ( 5. října 2019 09:36 )

Všechny blogerky bych tam zavřel a už nikdy nepustil jsou nebezpečné samy sobě i okolí ps ostuda národa

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud