Trump po „zpátečce“ znovu hrozí Íránu. Chystá další sankce, nevyloučil vojenský úder

Autor: ČTK, tva - 
22. 6. 2019
18:22

Možnost vojenského řešení íránské krize je stále na stole, na cestě jsou další sankce, které Teheránu znemožní mít jaderné zbraně. Prohlásil to v sobotu podle agentury Reuters prezident USA Donald Trump. Doufá, že Írán je dostatečně soudný a na jeho lidech mu záleží. Mezi Trumpovými přáteli je prý spousta Íránců, jsou to „velmi kvalitní lidé“.

Trump hájil svého bezpečnostního poradce Johna Boltona, který podle amerických médií vyzýval Trumpa k tvrdé vojenské odpovědi na sestřeleni amerického dronu v Hormuzském průlivu. Prezident řekl, že „Bolton je rozhodně jestřáb“, ale pokud jde o Írán, naslouchá prý každému.

Prezident s novináři hovořil před odletem do venkovského sídla hlav USA v Camp Davidu, kde prý bude o Íránu dál jednat. Podle Trumpa je důležité začít s íránskou problematikou od začátku. Novinářům pak připomněl svůj hlavní volební slogan o nutnosti navrátit Spojeným státům jejich velikost. „Vraťme Íránu jeho velikost,“ upravil prezident své politické heslo.

Írán zveřejnil důkaz ve svůj prospěch

Trump se po čtvrtečním sestřelení amerického dronu o reakci USA radil se svými poradci a armádními generály. Americká média uvádějí, že velké slovo měl v tomto ohledu i moderátor televize Fox News Tucker Carlson, který prezidenta od násilné reakce odrazoval. Trump se nakonec, údajně deset minut před útokem, rozhodl vojenskou akci odvolat.

Írán trvá na tom, že dron byl sestřelen v jeho vzdušném prostoru, nikoli nad mezinárodními vodami. Mapu s detailními koordináty, které mají potvrzovat sestřelení amerického dronu nad íránskými výsostnými vodami, dnes na twitteru zveřejnil íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf. „Nemůže být pochyb o lokalizaci dronu v okamžiku, kdy byl sestřelen,“ doprovodil obrázky komentářem.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

satanas ( 23. června 2019 09:37 )

Co to je "trerorismus"..Bylo SNP terorismem?? Nejhorsi je oficialni, Statni terorismus jak predvadi prave Trump nebo Netanjahu A Zeman to podporuje..

ISSAC ( 23. června 2019 00:45 )

Bohužel ...nejde už věřit ničemu co řekne představitel země, ktera oficialne tvrdi, ze WTC 7 budova spadla kvuli ohni viz. tohle vide­o:http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=JnLc­UxV1d­Po

flesch2z ( 22. června 2019 20:18 )

Trump se konečně naučil počítat do 150, tak teď přijde dalších 150 snakci.

iFender ( 22. června 2019 20:16 )

Iran je stat podporujici terorizmus,ale nejsou sami.Clovek ani nevi co tam protece penez od Saudu a jinych arabskych statu a emiratu.Tam za 100 let nebude klid.Jedine,ze by se pouzily atomove zbra­ne.Ja­ponci,­jeste po Hirosime meli chut bojovat po Nagasaki vedeli,ze by to byla zkaza.Jsem vseobecne proti valkam(Valka je vul-Synkopy 61),ale.....

1912 ( 22. června 2019 19:19 )

USA - jsou Hitler 20-21století !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa