Facebook dostal přes prsty. Soud EU rozhodl o povinnosti mazání příspěvků

Aktualizováno -
3. 10. 2019
11:15
Autor: ČTK - 
3. 10. 2019
11:05

Soudy v Evropské unii mohou nařídit Facebooku, aby napříč sítí po celém světě smazal takové příspěvky svých uživatelů, které jsou v rozporu se zákonem. Týká se to i urážlivých komentářů podobných původnímu příspěvku. Ve čtvrtek o tom rozhodl Soudní dvůr Evropské unie.

Soudní dvůr se zabýval případem bývalé předsedkyně rakouských Zelených Evy Glawischnigové-Pieszczekové. Ta se domáhala, aby Facebook odstranil příspěvek, který ji podle soudního rozsudku urážel a očerňoval a který mohl vidět každý uživatel této sociální sítě.

Podle Soudního dvora EU společnosti jako Facebook podle unijní směrnice o elektronickém obchodu nenesou odpovědnost za informace, které na ně uživatelé ukládají, pokud se Facebook nedozvěděl, že jsou v rozporu se zákonem. To však nebrání tomu, aby Facebook dostal nařízeno ukončit protiprávní jednání a takové informace odstranit nebo zamezit v přístupu k nim.

Právní zástupkyně Glawischnigové-Pieszczekové čtvrteční rozsudek podle agentury APA označila za „milník v boji proti nenávisti“ na internetu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

junkiexl ( 16. října 2019 15:38 )

A tak nam kryptokomousi u EU soudu pomalu, ale jiste omezuji svobodu slova nejen v Evrope, ale s nasledky i pro USA. Souzi EU soudci, tahnete k certu!

tekyla ( 3. října 2019 12:19 )

kdo bude rozhodovat o příspěvku demokrat!! kterému se nehodí názor druhého,pravda!! to bude teror demokratu!

doktormediciny ( 3. října 2019 11:37 )

Sdeleni je zajimave ..Naq Facebooku jsou ruzni lide, prispervky a jejich kvalita podle toho vypyda

Zobrazit celou diskusi
Další videa