Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Kouzelník si zmrzačil ruku. Ruský Houdini nezvládl „stůl smrti“

Autor: blv - 
6. října 2019
14:44

Chtěl být jako slavný iluzionista Harry Houdini a doplatil na to. Sergej Voroncov stejně jako jeho vzor je mistrem úniků. Nezastaví ho pouta ani mříže. Tentokrát ale šlo o život. Může mluvit o štěstí, že motorové pily mu jenom zranily ruku. Triku, který nacvičoval, se říká  „stůl smrti“.

Uhrančivý pohled a pověst nejslavnějšího ruského iluzionisty - to je Sergej Voroncov. Jeho show „Triky Houdiniho“ je vždy vyprodaná. Teď ale dlouho žádná nebude. Při zkoušce na své další vystoupení málem přišel o život.

Voroncov ležel spoutaný na stole a jeho úkolem bylo vyprostit se z pout dřív, než se do jeho těla zakousnou zuby několika motorových pil. Tentokrát to ale nevyšlo. Byl pomalejší než rotující kotouče a ty začaly řezat jeho ruku. Teprve v tomto okamžiku se podařilo zařízení vypnout. Jak píše zpravodajský portál vesti.ru, iluzionista utrpěl těžká zranění pravé ruky. Pily mu potrhaly svalstvo a přeřízly šlachy. 

Není to poprvé, co iluzionistovi šlo o život. Před dvěma lety při jednom z nejtěžších triků povolily nýty na závěsu nohou a on se zřítil z výšky šesti metrů. Tenkrát vyvázl se zlomenou nohou. Celý rok si ale nezakouzlil. 

Voroncov má široké spektrum triků - zabývá se mikromagií, čtením myšlenek, dokáže „odčarovat“ automobil i zbavit se jakýchkoliv pout. K řadě z nich ale potřebuje jemnou mechaniku rukou. A to kvůli přeřezaným šlachám teď bude přinejmenším problém.

Ruský iluzionista Sergej VoroncovRuský iluzionista Sergej Voroncov | Instagram sergey_vorontsov_illusionist

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud