Tygřici utýrali před zraky diváků! Krotitel odtáhl bezvládné tělo za ocas pryč

Autor: ital - 
26. září 2018
14:12

Během cirkusového představení zkolabovala tygřice Zena poté, co proskočila ohnivými obručemi. Krotitel její tělo odtáhl za ocas pryč. Další ji polévali kýbly vody, aby ji vzkřísili. Po nařčení z krutosti na zvířatech se krotitel bránil tím, že chtěl zabránit ostatním tygrům, aby Zenu napadli.

Znepokojující video ukazuje, jak šestiletá tygřice Zena upadla do křečí během cirkusového představení v Rusku při proskakování ohnivých obručí. Zkolabovala přímo před diváky. Krotitel Artur Bagdasarov ji chytil za ocas a odvlekl stranou. Jeho kolega Zenu současně poléval kbelíky vody.

Badasarova sestra Karina se snažila pomocí dlouhé tyče držet ostatní zvířata v dostatečné vzdálenosti, aby tygřici nenapadla. Později, když byl krotitel nařčen z týrání zvířat, zastala se jej se slovy: „Udělal to nejlepší, aby ji přivedl zpět k vědomí. Zabránil ostatním zvířatům, aby na Zenu zaútočila. Byla by pro ně snadným terčem. Tygři slabé jedince zabíjí. Kdybychom je nezastavili, skončilo by to krveprolitím a nevíme, kdo by z něho vyvázl živý.“

„Byla to pro nás naléhavá situace. Všechny nás to šokovalo. Nemáme mnoho zaměstnanců a za plotem jsme byli pouze dva. Obvykle pracuje s vodním dělem,“ říká Artur a dodává: „Především jsme se snažili přivést ji znovu k vědomí. Zatím ještě nevíme, co se stalo.“ V tuto chvíli Zena vypadá, že se zotavuje a bude v pořádku. Už začala i normálně žrát.

wtempo ( 29. září 2018 22:57 )

Jojo, souhlasím. Ti, co si domů napořizují domácí mazlíčky přesto že na ně nemají čas, to je pro ty zvířátka ráj na zemi - být celé dny zavřený v kleci. A co potom, když mazlíček neposlouchá a nedělá zrovna to, jak zrovna by si páníček představoval? Tady je to týrání a utrpení zvířat ve velkém, ale to nevidíte, protože to nikdo nenatočil a nedal na web. Řešíte zákaz cirkusů, ale co dostihy - koňské, psí? Co služební a záchranářští psi, kteří opravdu nasazují své životy? Protože nějaký moula se ztratil v horách??? Tu tygřici nikdo v manéži netýral, měla zdravotní problém.

Nunynka ( 28. září 2018 19:21 )

 Člověk je sobecký a bezohledný. Koupí vstupenky podporujete týrání. Žádné zvíře kromě člověka rozhodně do cirkusu nepatří. Těm, co chtějí cintat něco o bulváru a zveličování, doporučuji, aby se podívali, jak se ve skutečnosti zvířata na vystoupení připravují a jak trpí pro zábavu "Nám lidem"

wtempo ( 27. září 2018 09:15 )

To zvíře mělo zdravotní indispozici - takto vypadá epileptický záchvat. Mám s tím velkou zkušenost u vlastního psa, který je začal mít až v pozdějším věku. Poprvé to byl pro mne také šok, co se mu stalo. Je to nemoc mozku, nervové soustavy. Vyvolat to mohlo to proskakování obručí - světelné záblesky. Jste najivní - všechno zakázat a najivně si myslet, že se tím všechny problémy světa vyřeší. Ty skutečné problémy jsou úplně někde jinde. Jen se kolem sebe rozhlédněte lépe. Mějte trochu soudnost. Podle nadpisu jsem si myslel, že to zvíře tam utloukli přímo v manéži - což by bylo týrání. A vy to tomu bulváru baštíte

pooomeranc ( 27. září 2018 09:03 )

Tak to jsi na omylu, ta část lidstva, která se chová ke zvířatům mnohem hůř než v Evropě atd., se množí geometrickou řadou-tím myslím Afriku, Asii, muslimský země.A tam na zvířata a nějaký etický zacházení s nimi se.rou totálně.

4552 ( 27. září 2018 08:05 )

JAK BY SE ŽILO zvířátkům na této planetě krásně kdyby tady nebyl člověk.Vše by mělo svůj řád, nikdo by nedevastoval krajinu , neotravoval vzduch zplodinami, - ráj na zemi. Snad k tomu jednou dojde, protože to zdegenerované lidstvo k tomu spěje -čím dál víc homo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud