Nepovedený trik: Kouzelník uvízl v nádrži s vodou, začal se topit. Děti plakaly hrůzou

Autor: Mii - 
14. listopadu 2018
19:04

Měl to být pompézní trik, kterým chtěl ohromit dav lidí. Španělský kouzelník Pedro Volta se nechal navléknout do svěrací kazajky a uzavřít v nádrži s vodou, ze které se měl dostat ven. Chybička se ale vloudila a „mág“ v kazajce uvízl a začal se topit. Kdyby rychle nezareagovali jeho asistenti a z nádrže ho nevyprostili, Voltu by trik stál život.

Ne každému iluzionistovi je souzen stejný osud jako Davidu Copperfieldovi. Voltovi ale nelze upřít snahu. Svou kouzelnickou show předváděl nedaleko Madridu ve městě Navacerrada, jejím vrcholem měl být trik s vodní nádrží, ze které uteče.

Navlékl se proto do svěrací kazajky a ponořil do vody. Jeho asistenti jej v nádrži zamkli, aby zvýšili napětí. Jenže Volta se v kazajce zasekl a začal se topit. Na videu, které pořídil jeden z diváků, je vidět, jak se postupně přestává hýbat a omdlévá.

V tu chvíli si kouzelníkovi asistenti uvědomí, že něco je špatně, a Voltu z vody zachrání. Během jeho vyprošťování jsou na záznamu slyšet plačící děti, které tuší, co se děje, stejně jako vyděšení dospělí. Muž incident přežil, ale jen těsně – okamžitě musel být převezen do nedaleké nemocnice Collado Villalba.

Oblíbený trik s nádrží

„Čtyři minuty jsem měl srdeční zástavu, takže jsem byl doslova mrtvý,“ popisoval později Volta místnímu deníku Marca. Dnes je mu dobře a nepovedený trik na něm nezanechal žádné trvalé zdravotní následky.

Je také velmi šťastný, že se jeho asistentům podařilo ho vysvobodit. Všem lidem, které vyděsil, se omlouvá. Přesto si zatím, co dělá, stojí. „Magie je nádherné umění a stojí za to. Dává lidem naději, že všechno je možné,“ myslí si kouzelník.

Triky s vodními nádržemi jsou mezi pokročilejšími iluzionisty velmi oblíbené. Obvykle se do nich nechávají zavřít svázáni řetězy nebo právě svěracími kazajkami. Cílem je dostat se ze všech omezení rychle ven, zatímco publikum lapá po dechu. Velkým popularizátorem těchto triků se stal legendární kouzelník Harry Houdini, který zemřel v roce 1926.

 

petrw ( 14. listopadu 2018 19:18 )

skoda o jednoho tyrama byku by bylo min

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud