Agresivní a opilé vosy pobodaly malého Lea (2). Nálety hmyzu ohrožují celou zemi

Autor: tva - 
21. 9. 2019
13:55

Útoky naštvaných a opilých vos, které pořádají nálety na obydlí, trápí aktuálně Velkou Británii. Odborníci však varují, že jejich hubení pomocí vykuřování může být lidem nebezpečné. Informuje o tom web The Mirror.

Hmyz cílí zejména na popadaná jablka v zahradách, které je často lákají kvůli tomu, že přitahují jejich přirozenou potravu – mouchy a housenky. Šťáva z odzrávajících jablek je však může „opít“ a způsobit agresivní chování u tohoto druhu polétavého hmyzu.

Dvouletý Leo Compton z Norfolku tak například utrpěl dvanáct žihadel od těchto „nabuzených“ vos. „Bylo tam hnízdo, těch vos vylétlo asi dvacet, byly všude. Tři z nich nalétly mému synovi do vlasů a útočily na něj. Byl to moment plný paniky, cítila jsem se úplně bezmocně,“ vypověděla Lindsey Comptonová, matka chlapce.

Leovi v nemocnici předepsali lék na alergii, který musí brát dvakrát denně. Léčba naštěstí pomáhá a podle jeho matky se tak už chlapec začíná cítit lépe.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

dietr ( 21. září 2019 19:54 )

Z článku jsem pochopil, že chlapeček neměl na zahradě kouřit

Zobrazit celou diskusi
Další videa