Soupeř Mayové to schytal kvůli brexitu vajíčkem. „Agresor“ putuje na měsíc za mříže

Autor: ČTK - 
26. března 2019
06:30

 Muže, který počátkem měsíce rozbil o hlavu šéfa britských opozičních labouristů Jeremyho Corbyna vajíčko, poslal dnes soud na 28 dní do vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Útočník, identifikovaný jako 31letý John Murphy, byl očividný příznivce brexitu a během svého činu vykřikl, aby Corbyn respektoval hlasování, čímž měl podle všeho na mysli výsledek britského referenda o unijní budoucnosti země z června 2016.

Útok se odehrál během Corbynovy návštěvy charitativní organizace Muslim Welfare House v Londýně. Prokuratura uvedla, že opoziční předák sice nebyl vážně zraněn, ale Murphy měl v zásobě více vajíček, která by použil, kdyby nebyl rychle zadržen. Corbyn k útoku řekl, že byl zaskočen a že násilník se jevil jako velmi agresivní člověk.

Soudkyně Emma Arbuthnotová uvedla, že šlo o útok na demokratický proces. „Tohle je veřejný činitel a útoky na poslance musí přestat,“ prohlásila.

Reuters poznamenal, že Murphy, který se k útoku přiznal, čin provedl jen pár dní poté, co Corbyn připustil, že labouristé podpoří druhé referendum, pokud se jim nepodaří prosadit alternativní brexitový plán.

priserka ( 26. března 2019 09:48 )

salto:

eva41 ( 26. března 2019 09:06 )

To je neskutečné a měli bychom ihned protestovat. U nás by byl u lepšolidí pochválen a ČT by mu věnovala několik zpravodajských pořadů o svobodě a demokracii.

salto ( 26. března 2019 09:00 )

Ta GB je ale totalitní diktatura. No fuj! To v ČR by se stal cééélebritou jak u kavárny, tak i mezi sluníčky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud