Hladovějící Severokorejce čekají ještě horší časy. Kimovi zdevastovalo úrodu sucho

Autor: ČTK - 
20. 9. 2019
10:46

Sklizeň plodin v Severní Koreji bude v letošním roce zřejmě nejnižší za pět let, což bude znamenat vážný nedostatek potravin pro 40 procent populace. Může za to sucho a špatné zavlažování. Vyplývá to ze zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Podle odhadů slabá sklizeň hlavních obilovin, rýže a kukuřice, bude znamenat, že 10,1 milionu lidí bude potřebovat naléhavou pomoc. Podrobnější údaje o výši sklizně však zpráva FAO neuvedla.

Podprůměrné srážky a nízká možnost zavlažování od poloviny dubna do poloviny července, důležitém období pro růst plodin, ovlivnily hlavně úrodu rýže a kukuřice,“ uvedla FAO ve zprávě, která se týká nabídky a poptávky po obilovinách po celém světě a zjišťuje, které země budou potřebovat zahraniční potravinovou pomoc.

KLDR dlouhodobě bojuje s nedostatkem potravin a nefunkčním státním přídělovým systémem. Státní média v posledních měsících varovala před suchem a dalšími „přetrvávajícími neobvyklými jevy“.

Téměř polovina obyvatele Severní Korey trpí hlady. Vláda žádá o pomoc OSNTéměř polovina obyvatele Severní Korey trpí hlady. Vláda žádá o pomoc OSN | profimedia

Zpráva o nízké úrodě přichází v době, kdy se země snaží zabránit šíření afrického moru prasat. První případ zde byl potvrzen v květnu. Onemocnění, které je smrtelné pro prasata, ale neohrožuje lidi, bylo z asijských zemí poprvé odhaleno loni v Číně a od té doby se rozšířilo v celém regionu. Kvůli tomu muselo být poraženo velké množství prasat a prudce klesla produkce vepřového, základního masa v regionu, včetně KLDR.

Podle letošního hodnocení OSN produkce potravin v Severní Koreji loni klesla nejníže za poslední desetiletí. Přispěly k tomu dlouhotrvající vedra, tajfun a povodně.

Podle pozorovatelů rozsáhlý celonárodní hladomor v zemi zabil v 90. letech minulého století až milion lidí. „Sporadické hladomory jsou v zemi běžné,“ napsala agentura Reuters.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

anonym01 ( 20. září 2019 13:53 )

JISTEJISTE, ALE KLDR PRECI VLADNOU KOMOUSI. JJ JAKO U NAS PRED ROKEM 89 MUSELO SE TO ROZPADNOUT,NEBYLO JINE CESTY NEZ HLAD A BIDA

Milan mid ( 20. září 2019 11:36 )

KDYBY NÁM TU JEŠTĚ 20 LET VLÁDLA DEMOKRATICKÁ PRAVICE TAK JSME ŽEBRÁCI JAK ONI !!!PŘIKLADEM BYLO JAK NÁM VYTUNELOVALI DŮCHODOVÝ FOND 350 MILIARD ZVEDALI DŮCHODY O 40 KČ A ONI SI ROZPRODALI DRTIVOU VĚTŠINU MAJETKU REPUBLIKY TO BY NÁM TU NEZŮSTALO ASI NIC !! TI BY PRODALI I DÁLNICE MOSTY A SILNICE !!TAK JAK V PRAZE CHTĚJI PIRÁTI PLATIT MYTNÉ A ÚDAJNĚ UŽ UVAŽUJÍ O CHODNIKOVÉM ???? MILION BOHATÝCH A DEVĚT MILIONU CHUDÝCH ??CO TO JE ?? ASI HESLO PRAVICE A ČSSD NE ???

iFender Leuchter ( 20. září 2019 11:10 )

Bez pomoci Ciny,Jizni Kore­i,Ja­ponska­,Rus­ka,etc by KLDR davno neexistovala.Ja si myslim,ze je to dal umyslne rozdeleno.Na jedne strane vyhruzky smer Jizni Korea a na druhe strane jim pomahaji dodavkami ryze.Kdo to kde videl?Japonsko to same....

Zobrazit celou diskusi
Další videa