„Lochnesska“ neexistuje, oznámili zklamaní nadšenci. Na hladině čínské řeky plul airbag

Autor: Darina Jíchová - 
20. 9. 2019
12:28

Záběry podivného monstra z hladiny čínské řeky Jang-c’-ťiang obletěly svět, Číňané byli nadšení, že mají vlastní bájné vodní monstrum, jaké podle pověstí žije ve skotském jezeře Loch Ness. K všeobecnému zklamání Číňanů se ale ukázalo, že jejich „Lochnesska“ je jen vyfouknutý dvacetimetrový průmyslový airbag, napsal deník The Guardian.

Video čínské Lochnessky minulý týden v pátek zaplavilo čínskou sociální síť Weibo, přes víkend ho zhlédlo přes 32 milionů lidí. Číňané se netajili nadšením nad vodní příšerou. Na zrnitých záběrech z řeky Jang-c’-ťiang byl vidět obrovský černý objekt připomínající hada, který plul nedaleko hráze Tři soutěsky v provincii Chu-pej. 

O monstru informovala všechna domácí média i většina zahraničních. Na Weibu se ihned vyrojily tisíce spekulací o tom, co by to mohlo být za zvíře. Nadšenci se domnívali, že video zachytilo jen malou část tvora a že je ve skutečnosti mnohem větší. Vědci vyloučili, že by se jednalo o nějaký nový živočišný druh či prehistorického vodního plaza, domnívali se, že se jedná o „obrovského říčního hada“.

Zklamaní Číňané už plánovali výpravu za Lochnesskou

Záhadu kolem Lochnessky u Tří soutěsek, jak Číňané příšeře na internetu říkali, tento týden „rozlouskli“ zaměstnanci trajektu, kteří z moře vytáhli kus průmyslového airbagu. Další jeho část se vyplavila na břeh poblíž místa, kde byly pořízeny záběry Lochnessky. Airbag se podle všeho do řeky dostal z jedné z loděnic, které při toku stojí. Bezpečnostní zařízení je široká přes 20 metrů dlouhá hadice.

„Zklamání. Je to hrozná rána pro všechny, kteří už popustili uzdy své představivosti a chystali se na výpravu za příšerou,“ postesknul si uživatel Weiba. „Nechte to v řece, nevytahujte to. Nalákáme tam cizince, uděláme z místa turistickou atrakci,“ radil další Číňan.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa