Za útoky na ropná pole stojí Írán, tvrdí Saúdové. Trosky jsou podle nich důkazem

Autor: ČTK - 
18. 9. 2019
17:40

Trosky jsou důkazem, že za agresí namířenou proti saúdskoarabské ropné infrastruktuře stojí Írán, oznámil ve středu mluvčí ministerstva obrany v Rijádu. Podle jeho slov útok na ropná zařízení z minulého víkendu byl veden ze severu. Severně od Saúdské Arábie se přitom nacházejí Írán a Irák. Saúdská Arábie rovněž na tiskové konferenci ukázala trosky bezpilotního letounu a střel, které byly při útoku použity.

Podle ministerstva bylo při útoku nasazeno 18 bezpilotních letounů a sedm řízených střel. „Přesné místo, odkud byly vypáleny, ještě zjišťujeme,“ prohlásil mluvčí.

Ropná zařízení Abkajk a Churajs minulou sobotu zachvátil požár poté, co je zasáhlo několik střel. K odpovědnosti za útok se přihlásili jemenští povstalci z řad Húsíů, jejichž spojencem je Írán. Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

marais ( 19. září 2019 09:03 )

Jaký důkaz? Třeba americké zbraně jsou v každém konfliktu.

cesky_novinar ( 18. září 2019 22:44 )

ničit a bořit umí kdejaký hňup

Taurus70 ( 18. září 2019 21:24 )

Chlubili se že ropná pole jim hlídá nejlepší Americká a Izraelská technika, evidentně nic moc😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa