Macronová (66) přiznala, že je „trochu nervózní“. Vrací se tam, kde zahořela city

Autor: Darina Jíchová - 
17. 9. 2019
21:00

Manželka francouzského prezidenta Brigitte Macronová (66) „rozjela“ svůj zatím největší projekt v roli první dámy. V pondělí se otevřely brány dvou školy pro lidi, kteří neměli možnost dokončit střední školu. Macronová se vrátí ke svému původnímu řemeslu a usedne za katedru, po několikaleté přestávce od učení přiznala, že je „trochu nervózní“, informoval deník Le Parisien.

Macronová léta pracovala jako učitelka literatury a dramatické výchovy, na lyceu v Amiens dokonce učila i svého budoucího manžela, prezidenta Emmanuela Macrona (41). A přeskočila tu mezi nimi jiskra. Své kariéry se vzdala v roce 2015, chtěla plně podpořit manželovu politickou kariéru a následně jeho prezidentskou kampaň. Nyní se po čtyřech letech vrátí do školních učeben.

Projekt škol s názvem Institut des Vocations představila Macronová v květnu, jeho učební programy jsou zaměřené na lidi ve věku 25–30 let, kteří z nějakého důvodu museli zanechat studia a nedokončili střední, mnohdy ani základní, školu. Program je přístupný i uprchlíkům. Zatím byly otevřeny jen dvě školy, a to v chudinské čtvrti Clichy-sous-Bois na severu Paříže a druhá u jihofrancouzského města Valence. Záměrem projektu je nejen zvýšit vzdělanost, ale také snížit nezaměstnanost.

Na přednášku první dámy dorazí i Macron

První dáma se svěřila, že je z návratu k učení „nervózní“, zdůraznila však, že iniciativa „je velmi důležitá“. Zároveň chce Macronová ukázat, že v každém věku lze začít novou kariéru. „Nebude to ta samá výuka, na kterou jsem byla zvyklá. Bude to interaktivní učení anglosaského stylu,“ nechala se slyšet Macronová už v květnu. 

Macronová bude vyučovat jednou za měsíc a očekává se, že na některé z jejích hodin se přijde podívat i její manžel. V jednom ročníku bude zhruba 50 studentů, kteří budou pobírat měsíční stipendium 25,8 tisíce. Projekt financuje koncern LVHM, kromě Macronové budou zájemce vyučovat i další známé osobnosti, například vyhlášený šéfkuchař ověnčený michelinskou hvězdou Thierry Marx.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Taurus70 ( 18. září 2019 21:34 )

To vypadá na volné pokračování ozivlych mrtvol😅

Schlafenberg ( 17. září 2019 23:40 )

To je ksischt mimozemšťana jak ze seriálu Star Trek

Nezadat ( 17. září 2019 21:45 )

Mně kdyby učitelka zneužila syna,tak to by byl její poslední sex v životě.Zalepil bych ji škatulu kýblem vteřinového lepidla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa