Prezident musel na operaci kvůli noži v břiše. Bosonaro skončil na tekuté stravě

9. 9. 2019
07:34

Brazilský prezident Jair Bolsonaro (64) v neděli podstoupil úspěšnou operaci související s loňským pobodáním do břicha během volební kampaně. Operace, jejímž účelem byla náprava břišní kýly, trvala pět hodin. Čtyřiašedesátiletý pravicový prezident má zůstat v nemocnici nejméně pět dní, informovala v noci na pondělí agentura AP.

Nedělní operace byla už čtvrtou od incidentu z volební kampaně. Prezidentský mluvčí Otávio Rego Barros uvedl, že byla provedena v nemocnici Vila Nova Star v Sao Paulu.

Podle operujícího lékaře Antónia Maceda zůstane hlava státu nejméně pět dní v nemocnici a bude jí podávána tekutá strava. Bolsonaro byl v nemocnici přijat v sobotu poté, co se zúčastnil oslav dne brazilské nezávislosti.

Bolsonaro byl pobodán do břicha loni v září, když byl nesen davem během předvolebního mítinku. Pachatel činu, čtyřicetiletý nezaměstnaný Adélio Bispo de Oliveira, uvedl, že měl k útoku osobní důvody a že jednal na boží příkaz. Někdejší radikální stoupenec levicové Strany socialismu a svobody byl na příkaz soudu poslán do vězeňského psychiatrického zařízení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa