Brazilský prezident si na facebooku utahoval z Macrona kvůli Brigitte (66). Elysejský palác zuří

Autor: ČTK, tva - 
26. 8. 2019
22:01

Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí vyjádřil naději, že Brazílie bude mít brzy nového prezidenta, který bude kompetentní. Nezvykle ostrou kritikou tak reagoval na krok Jaira Bolsonara, který na facebooku podpořil komentářem sexistický útok na Macronovu manželku Brigitte. Podle francouzského prezidenta se Bolsonaro choval „mimořádně neuctivě“ a Brazilci, kterých si váží, jsou bezpochyby zahanbeni.

Francouzská média dnes informovala, že brazilský prezident Bolsonaro komentoval na facebooku montáž jednoho z uživatelů, na které je Macron s manželkou Brigitte a Bolsonaro s manželkou Michelle. „Už rozumíš, proč Macron Bolsonara pronásleduje?“ stojí u obrázku. Brazilský prezident z ověřeného účtu komentoval: „Neponižujte toho chlapíka, cha, cha, cha.“

Posměšný komentář brazilského prezidenta Bolsonara na adresu Macronovy manželky BrigittePosměšný komentář brazilského prezidenta Bolsonara na adresu Macronovy manželky Brigitte | Facebook Rodrigo Andreaça

Na dotaz agentury AFP, zda komentář zveřejnil sám prezident, nebo někdo z jeho týmu, Bolsonarův úřad odmítl poskytnout komentář.

Bolsonaro před časem místo schůzky šel k holiči

„Je to smutné pro něj i pro Brazilce, brazilské ženy, které bez pochyby cítí stud, když čtou něco takového od svého prezidenta... jsou to mimořádně neuctivé útoky na mou ženu,“ řekl Macron během jednání na summitu G7 v jihofrancouzském Biarritzu. Bolsonara také obvinil, že v červenci zrušil plánovanou schůzku s francouzským ministrem zahraničí Jeanem-Yvesem Le Drianem a místo toho šel k holiči.

Spor kolem facebookového příspěvku prohloubil nevraživost mezi prezidenty Francie a Brazílie. Macron už dříve brazilského prezidenta obvinil, že lhal, když v červnu slíbil, že bude bojovat s klimatickými změnami. Minulý týden pak Paříž pohrozila, že zablokuje ratifikaci dohody o volném obchodu mezi EU a skupinou jihoamerických zemí Mercosur kvůli údajně málo ráznému postupu Brazílie v boji s požáry Amazonského pralesa.

„Oportunistický kretén“

Bolsonaro Macrona následně osočil z koloniálního smýšlení a brazilský ministr školství Abraham Weintraub označil šéfa Elysejského paláce za „oportunistického kreténa“, který si chce svými kroky získat francouzskou zemědělskou lobby.

V pondělí Macron oznámil, že skupina G7 uvolní na hašení požárů v Amazonském pralese okamžitou finanční pomoc 20 milionů dolarů (465 milionů Kč). Bolsonaro následně na twitteru napsal, že nehodlá přijmout „nemístné“ a „zlovolné“ útoky francouzského prezidenta, jehož představa o záchraně Amazonie by znamenala, že se s Brazílií bude zacházet jako s kolonií.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ma-ka ( 27. srpna 2019 17:56 )

Protože normální chlap jde po plodné ženě, ne po seschlině. A ženy jdou po mužích, kteří je dokážou zabezpečit, ne po bezďácích.

titan33 ( 27. srpna 2019 17:21 )

tak si pusť jenom jednu písničku z celého alba to bylo 112 Sbal si to svý ráno
http­s://ww­w.you­tube­.com/w­atch?­v=LqIP­8tur­wD0
čusík

cikrt ( 27. srpna 2019 17:15 )

To bych 112 vytočil.

titan33 ( 27. srpna 2019 16:38 )

byla vesnická zábava a perlila" hudba, ten co vřískal do mikrofonu mttata měl tak neuvěřitelný černý příčesek na palici, že i havrani by mu záviděli

titan33 ( 27. srpna 2019 16:15 )

a co kdyby upadla ječela help před tvým prahem tak mi nepiš, že bys jí nechal chcípnout protože se tobě nelíbí a sobě nezavolal aro z toho šoku

Zobrazit celou diskusi
Další videa