Thajský král představil konkubínu. Zdravotní sestra umí řídit letadlo a skákat padákem

Autor: Darina Jíchová - 
27. srpna 2019
14:59

Thajský král Mahá Vatčirálongkón si letos ke svým 66. narozeninám nadělil speciální dárek – oficiální konkubínu. Stala se jí generálmajor Sinínat Wongvatčirapakdiová (34), jejíž oficiální titul je „drahá královská choť“. Královský palác zveřejnil exkluzivní fotky, na kterých je vidět první oficiální konkubína po více než století, jak v maskáčích pilotuje letadlo nebo střílí zbraní, uvedla stanice CNN.

Mahá Vatčirálongkón byl korunován letos v květnu, vlády se ujal pod jménem Ráma X., během své korunovace oznámil, že se oženil s bývalou letuškou Suthidou, která se stala generálem jeho ochranky. Své nové a zároveň už čtvrté manželce udělil titul královna-manželka. Pár měsíců po svatbě se král pochlubil konkubínou, během oslav klečela u nohou jemu i královně.

Video  Thajský král má novou konkubínu.  - Reuters

Wongvatčirapakdiová je první ženou po více než století, která se honosí tímto titulem. Stejně jako královna i ona sloužila v králově armádě, předtím bývala vojenskou zdravotní sestrou. Královský palác učinil nevídaný krok a uveřejnil její fotografie, Wongvatčirapakdiová se na nich předvádí s padákem na palubě vojenského letadla, na dalším snímku je stále v maskáčích, ale s králem a jeho milovaným pudlem.

Konkubína je vycvičená vojanda

Série fotek způsobila takový poprask, že web královského paláce krátce po jejich zveřejnění „spadl“ kvůli obrovskému počtu návštěvníků na stránce. Snímky byly doplněné o krátký životopis Wongvatčirapakdiové, Thajka pochází ze severní provincie Nan, narodila se 26. ledna 1985. V roce 2008 ukončila armádní vysokou školu, kde studovala obor zdravotní sestra. Absolvovala další kurzy, včetně leteckého tréninku a výcviku boje v džungli.

Snímky nabízejí neobvyklý vhled do života královské rodiny, v Thajsku platí přísný zákon, který lidem zakazuje urážet nebo hanobit příslušníky vládnoucího rodu. Za porušení tohoto nařízení hrozí trest až 15 let vězení za každou urážku. Kvůli tomuto opatření mohou média, včetně těch zahraničních, informovat jen o starších příslušnících rodiny.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

banany ( 27. srpna 2019 17:31 )

Kde na to bere sílu obšťastnit 4 manželky!!! To se na každou dostane 1x za 4 dny? Nejspíš viagrou, no potěš koště. Ty ženský se musí nenávidět.

ivoadler ( 27. srpna 2019 15:37 )

A jaká je v posteli, Rámo?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud