Nevěsta mu ležela u nohou. Thajský král se počtvrté oženil, vzal si velitelku ochranky

1. května 2019
20:01

Thajský král Mahá Vatčirálongkón se v předvečer své korunovace počtvrté oženil. Novou královnou se stala jeho stávající družka Sutchida. S odvoláním na dnešní oznámení královského paláce o tom informovala agentura AP.

Šestašedesátiletý král Mahá Vatčirálongkón - známý též jako Ráma X. - byl v minulosti ženatý už třikrát. S poslední manželkou, s níž zplodil syna, se rozvedl v roce 2014. Králem se stal po smrti svého otce Pchúmipchona Adundéta v roce 2016, jeho oficiální korunovace se ale uskuteční až tuto sobotu.

Ačkoliv se Sutchida po boku krále objevuje už poslední tři roky, oficiálních informací o ní je poskrovnu a oznámení o sňatku bylo pro mnoho Thajců překvapením. Údajně jí je 40 let a v minulosti pracovala jako letuška pro leteckou společnost Thai Airways International. Dvojice se prý seznámila v letadle.

Sutchida se do královského paláce dostala v roce 2013 a stala se velitelkou panovníkovy ochranky. V současnosti má generálskou hodnost a bylo jí uděleno několik královských řádů.

Video  Thajský král Mahá Vatčirálongkón v dámském nátělníku  - YouTube

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

prycsnima ( 1. května 2019 23:45 )

Strč si je do pr déle

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud