Český potápěč (†60) utonul v Řecku: Ztratil se v jeskyni a nenašel východ

Autor: ČTK - 
25. 8. 2019
16:50

Šedesátiletý Čech a 35letý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově Karpathos v jihovýchodní části Egejského moře. Jejich těla dnes vyprostila speciální jednotka řeckého námořnictva, informovala agentura DPA.

Oba muži byli nezvěstní od soboty. V jeskyni utonuli, protože zjevně ztratili orientaci a nemohli najít z jeskyně východ, uvedla řecká televize ERT s odvoláním na pobřežní stráž.

Muži se potápěli v jeskyni Sókastro, oblíbené mezi sportovními potápěči. Úřadům jejich zmizení nahlásil třetí potápěč, který kolegy ztratil z dohledu. V jeskyni, která se nachází 45 metrů pod hladinou moře, jsou podle něj silné proudy a špatná viditelnost.

Video Český potápěč našel v Chorvatsku v moři mrtvolu - David Haderka

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

tomik007 ( 26. srpna 2019 00:21 )

ANO a terazky to preloz do czectiny...

dedeha ( 25. srpna 2019 22:19 )

Mám kamaráta potápača, ktorý sa potápa v jaskyniach. Podľa jeho slov v takýchto zatopených priestoroch sa môžu potápať iba naozajsní profesionály. Naviac sa istia - ťahajú za sebou navádzacie lanko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa