Chtějí mě zavraždit, stěžuje si Krejčíř z basy. S žádostí o přeložení narazil

Autor: ČTK - 
11. 8. 2019
18:39

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

„Je naší odpovědností zajistit, aby všichni vězni byli v bezpečí. Pan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněné.

Minulý týden jihoafrický soud zamítl Krejčířovu žádost o přeložení do jiného nápravného zařízení. Krejčíř tvrdil, že si ředitel věznice najal jiného vězně, aby ho zavraždil. Ředitel tato tvrzení odmítl.

Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005. V JAR žije od roku 2007, za mřížemi je od listopadu 2013, odsouzen byl za pokus o vraždu, únos a obchod s drogami. Čelí také obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí zavraždit policistu a právního konzultanta.

Český rodák, který byl svého času považován za jednoho z nejbohatších Čechů, si na jihoafrické úřady stěžuje pravidelně. V minulosti mu vadila nekvalitní matrace, vězeňská strava, nedostatečná lékařská péče nebo málo prostoru v cele.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

houslista ( 12. srpna 2019 11:34 )

ještě že ho odsoudili v Africe dovedete si představit naše soudy! to by odposlechy neplatily,málo dukazu,stratili by se spisy a výsledek jako vždy když se jedná o stovky milionu,i miliard s bohatne soudce­,stá­tí,zás­tupce!­zde máte dukaz že i v Africe mají lepší soudy,státní zástupce.

strejda777 ( 12. srpna 2019 10:19 )

Kdyby ho fakt chtěli zavraždit, tak je dávno mrtvej......

verka1 ( 12. srpna 2019 09:33 )

Napiš premiérovi, prezidentovi, ODS Fiala, nebo kámoš Klaus ten ti určitě pomůže. Nějaký vysoce postavený policajt. Musíš nabídnout miliony euro.

Whitetee ( 12. srpna 2019 08:56 )

Myslím, že tam už zůstane... kdyby nebyl debil, odseděl si něco málo tady, tak je už asi 10 let na svobodě. A sem ho těžko převezou, tady z něho má ještě hodně lidí vítr!!

Jan Brandis ( 12. srpna 2019 08:53 )

Co to meleš košťátko??? "Navíc bohatá". Krejčíř disponoval trochu větším majetkem než tvůj manžel 😂🤣😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa