„K noze!“ Trump šokoval přivoláním Melanie, kritici mu vyčetli „ponižující gesto“

Autor: Darina Jíchová - 
9. 8. 2019
17:33

Prezident Spojených států Donald Trump s manželkou Melanií navštívil ohijské město Dayton, kde v neděli došlo k útoku střelnou zbraní, střelec zabil devět lidí. Pozorným divákům neuniklo gesto, se kterým Trump obrátil na první dámu. Prezident si poplácal na stehno, jako by přivolával psa, dožadoval se tak, aby se k němu Trumpová připojila. Na jeho chování okamžitě upozornili uživatelé twitteru, informoval deník Daily Mail.

Trump tento týden zavítal do texaského El Pasa a ohijského Daytonu, oběma městy minulý víkend otřásly střelecké masakry, které si vyžádaly 31 obětí a desítky zraněných. Prezident se vydal za pozůstalými a přeživšími, při jeho příjezdu ho ale čekaly jen demonstrace, bučení a nápisy: „Nejste tu vítán“. Kritiku schytal za to, že nepodporuje zpřísnění zákona o kontrole zbraní i za to, že svými výroky podněcuje nenávist a rozděluje společnost.

Ponižující, shodli se lidé na twitteru

Prezident USA Američany pobouřil také gestem, kterým k sobě přivolal manželku. „Jako na psa,“ komentovali Trumpovo chování uživatelé twitteru. „Nevím, co je horší, jestli to, že to udělal, nebo to, že ho Melania poslechla,“ připojili se další lidé. „Ponižující, jak se k ní může tak chovat,“ divili se Američané na sociálních sítích.

Několik z nich sdílelo záběry incidentu ve svých příspěvcích. Na videu je vidět, jak se prezident na letiště ohlédne po manželce a pak si poplácá na stehno. Trumpová k němu okamžitě přijde, prezident zamává přihlížejícím a pár pak společně nastoupí do letadla. 

„V Daytonu i v El Pasu jsem se setkala s neobyčejnými lidmi. Tamní komunity jsou silné a nezlomitelné, prezident a já jsme s vámi,“ vyjádřila se první dáma ke své návštěvě v městech, kde došlo k tragédiím. Lidé jí na twitteru děkovali, jejich díky se ale většinou nevztahovalo na jejího manžela.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Administrator ( 10. srpna 2019 11:27 )

Drž hubu hajzle, kdo se tě ptal na názor? Vypadni a už se nevracej.

MiraF ( 10. srpna 2019 04:00 )

Co sem píše za lidi? Sprostota vulgarita ubohost, jak je možné že lidský odpad tu může něco psát. Kde je admin co to tu má pohlídat.

AntonioZeseruti ( 10. srpna 2019 02:00 )

Holt tendle Trupka je skrátka velkej boss.To nejní jako ten de Byll Klýtorys,kerej se akonrát nechal f tom Býlým paneláku čoudit vot tý macatý Žytki a Hýláryje je bonzovala klýčovou dírkou a ďála sy u toho umjelákem fajn.

centrum ( 10. srpna 2019 01:52 )

Kdyby jí to vadilo, tak by s ním nebyla. Nikdo ji nenutí s ním žít, nikdo jí pistoli u hlavy nedrží.

1pravda1 ( 10. srpna 2019 00:00 )

Ukazuje jí, kde má být, ale vypadá to opravdu hrozně.... stačilo jemně natáhnout dlaň a zavolat Melanie prosím pojď sem..... ale zase by to vypadalo, že Melanie neví, kde má být a šla jinam....což evidentně byla jinde. Melanie asi nevěděla, kam má jít a on si myslel, že je nenápadný....

Zobrazit celou diskusi
Další videa