Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Syřan v Německu zavraždil mečem muže (†36) na ulici. Policie: Strašlivé

Autor: ČTK - 
1. srpna 2019
19:00

Zbraní podobnou meči byl na ulici ve Stuttgartu ubodán muž (†36). Policie z vraždy podezřívá jeho 28letého spolubydlícího. Před útokem, který se odehrál ve středu večer před mnoha svědky, se dvojice údajně pohádala, informovala ve čtvrtek agentura DPA. Policejní mluvčí označil skutek za „mimořádný a strašlivý“.

Nedlouho po útoku se na internetu objevilo několik videí, která událost zachycovala. Vyšetřovatelé snímky použijí jako důkaz, avšak osoby, které záznamy zveřejnily, bude policie kontaktovat s tím, aby je smazaly, uvedl mluvčí.

Pachatel hodiny unikal policii

Policie uvedla, že pravděpodobným pachatelem je Syřan, který podle dosavadních zjištění žije v Německu od roku 2015 a má platné povolení k pobytu.

Muž byl na ulici Stuttgartu ubodán zbraní podobnou meči, pachatel z místa činu utekl. Muž byl na ulici Stuttgartu ubodán zbraní podobnou meči, pachatel z místa činu utekl. | reprofoto/youtube

Policii byl prý znám již z dřívějška, ale není jasné, z jakých důvodů. Svou oběť, kterou je podle deníku Bild německý Kazach, prý se slovy „Proč jsi to udělal?“ několikrát zasáhl čepelí zbraně podobné meči. Muž pak zůstal ležet na ulici zalitý krví.

Pachatel utekl nejdříve pěšky a poté na kole, policisté jej ale i s pomocí vrtulníku po několika hodinách dopadli. Podrobnosti o motivu útočníka zatím nejsou k dispozici.

Články odjinud