Roztřesené Merkelové připravili židle. Kancléřka slaví „nenormální“ 65. narozeniny

Autor: ČTK, simao - 
17. 7. 2019
18:26

Tým Angely Merkelové po trojím třesu na veřejnosti přistoupil k jasnému opatření – kancléřce při oficiálních příležitostech připravují raději židli, a to kde se dá. Stalo se tak v úterý při další oficiální ceremonii, tentokrát přivítání moldavské premiérky. A stejné židle nechyběly ani během středečního jmenování nové ministryně obrany, která nahrazuje v kabinetu Merkelové Ursulu von der Leyenovou. Nová šéfka Evropské komise předala Merkelové i velkou kytici k 65. narozeninám. 

Angela Merkelová se narodila 17. července 1954 v Hamburku jako Angela Dorothea Kasnerová, dcera luteránského pastora a učitelky latiny a angličtiny. Ještě na podzim 1954 se rodina přestěhovala do NDR poté, co byl její otec coby farář přeložen. V NDR se z Merkelové stala uznávaná vědkyně, která v rámci východního bloku absolvovala i cesty do Československa.

Dnes Merkelová slaví 65. narozeniny. A to jako kancléřka Německa, u které však veřejnost projevuje obavy o její zdraví kvůli trojímu třesu na veřejnosti. Poprvé se roztřásla silně při návštěvě ukrajinského prezidenta Zelenského v Berlíně. Následovaly i další trable.

Video „Zemětřesení“ Merkelové a strach o zdraví: Silný třes ji postihl na červeném koberci před hostem z Ukrajiny. - Reuters

Merkelová tvrdí, že s návaly třesu „bude muset nějakou dobu žít“. A vyhlíží dovolenou, na kterou by měla vyrazit na konci července. Vsedě v úterý absolvovala pro jistotu i další uvítací ceremoniál v Berlíně – s moldavskou premiérkou Maiou Sanduovou.

Stejně tak na židle usedly Merkelová a dánská premiéra Mette Frederiksenová minulý týden. A židle byly připraveny v Německu i ve středu. A to kvůli jmenování nové ministryně obrany.

Merkelová, von der Leyenová a Krampová Karenbauerová: Německo má novou ministryni obrany, kvůli kancléřce proběhl ceremoniál vsedě.Merkelová, von der Leyenová a Krampová Karenbauerová: Německo má novou ministryni obrany, kvůli kancléřce proběhl ceremoniál vsedě. | Reuters

Dva pugéty pro Merkelovou

Šéfkou obrany byla doposud ve vládě Merkelové Ursula von der Leyenová. Ta však uspěla ve snaze stát se první ženou v čele Evropské komise. V čele ministerstva ji nahradila nová šéfka CDU Annegret Krampová Karrenbauerová.

Merkelová si úspěch von der Leyenové v Bruselu pochvalovala, označila svou spojenkyni za přesvědčenou Evropanku. Uvedla, že i když ztrácí dlouholetou ministryni, získává v Bruselu novou partnerku. Kancléřka dnes k narozeninám od nově zvolené šéfky eurokomise dostala přitom i velký pugét k narozeninám. A nebyl jediný.

Merkelová slavila 65. narozeniny. A při jmenování nové ministryně obrany opět seděla (17. 7. 2019).Merkelová slavila 65. narozeniny. A při jmenování nové ministryně obrany opět seděla (17. 7. 2019). | Reuters

Bez prezidenta-dovolenkáře, ale se židlemi

Jmenovací ceremoniál nové ministryně dnes proběhl na zámku Bellevue, německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera, který vyrazil na dovolenou, zastoupil berlínský starosta Michael Müller. Merkelová, von der Leyenová i její nástupkyně usedly opět na židle, aby se předešlo novému třesu těla, který kancléřku postihl hned několikrát.

Video Další třes kancléřky Merkelové - Reuters

I kvůli tomu napsal německý Berliner Morningpost, že kancléřka slaví „nenormální narozeniny“. A ve věku 65 let čelí „neznámé osobní krizi“. „65 je pozoruhodné číslo. Pro většinu zaměstnanců znamenají tyto narozeniny rozloučení s pracovním životem, čas na pauzu,“ upozornil list. Pauzu si dá i Merkelová, její dovolená začíná již o víkendu. List však naznačuje, že by měla uvažovat o dlouhodobější pauze, třesy jí totiž připomněly to, že i ona stárne. „A musí udělat něco, co opravdu nenávidí – mluvit o sobě, komunikovat zranitelnost a učinit slabiny veřejnými,“ píší dále Němci.

Video Merkelovou postihl třetí třes v krátké době. - Reuters

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 18. července 2019 04:25 )

zemanovci, babisci stari stbaci kteri mají mezi svymi zpravodaj a dalšího grebenička. nemlcis? však my te umlčíme, pridusime jak se chlubi satan z ksčm. posleme n tebe komando a oni te budou psychicky deptat tim, ze budou nicit tvuj majetek a zdravi jedama. ano, jedama. byl otraven muj pes, byla priotravena ma rodina. rusky zpravodaj dle bis je v česku jako doma. EU BY SE TIMTO MELA ZABYVAT. ZE CESI NEJSOU OCHOTNI PRIJIMAT MIGRANTY? CELKEM JIM TO JE JEDNO. NENI TO JEDNO ZASE TEM KTERI PLATI PRISPEVOVATELUM DO DISK.

anonym01 ( 18. července 2019 03:40 )

ten dluh zaplatili nikoliv statu, ale zeman pratelum kteri od statu dluh za hubicku vykoupili a kasirovali mnohokrat vice.

jardavozembouchak ( 18. července 2019 00:07 )

Třese se v radostném očekávání příchodu imigrantů které si objednala. To je jasné...

fortun ( 17. července 2019 23:34 )

baba už se třese strachy před peklem jako chrchla

mrdkazkrtka ( 17. července 2019 23:10 )

Makrela Parkinsonová, prý že Zeman neudělal nic pro stát (například díky jeho kontaktům v Rusku, nám Rusové zaplatili obrovský dluh) a naopak, co soudružka z tajné služby státu DDR udělala pro nás Čechy za 30 let? Lidé jsou dnes velmi , ale velmi pomatení

Zobrazit celou diskusi
Další videa