Obří zátah na extremisty v Itálii: Náckům zabavili i funkční raketu

Autor: Petr Šour - 
17. 7. 2019
07:40

Předměty nacistické propagandy, ale i sofistikované zbraně včetně nejmodernějších samopalů, a dokonce i rakety vzduch-vzduch zabavily protiteroristické jednotky při zátahu na krajně pravicové extremisty na severu Itálie.

Nebývale rozsáhlou akci ve městech Turín, Milán, Varese, Forli a Novara začala italská policie připravovat už před rokem. Zaměřena byla na neonacisty bojující na východě Ukrajiny. A to jak na straně proruských separatistů (25 občanů), tak na té opačné.

Zkoušeli ji »střelit«

Kromě dobových předmětů s hákovými kříži a nápisy oslavujícími Adolfa Hitlera zabavili policisté desítky nožů, pistolí a brokovnic, ale i nejnovějších modelů automatických útočných pušek. Nejvíce však udivila plně funkční raketa francouzské výroby Matra Super 530 F. „Patřila do výbavy katarské armády a byla v dokonalém stavu,“ píše se v policejním prohlášení.

V něm rovněž stojí, že jeden ze zadržených, bývalý celní inspektor Fabio Del Bergiolo (60), se raketu pokoušel za 12 milionů korun »střelit«. Dle všeho právě na Ukrajinu.

Bojující zločinci

Kromě Del Bergiola byli zatčeni další dva extremisté Alessandro Monti (42) a Fabio Bernardi (51). Deník Corriere della Sera v souvislosti se šťárou zmiňuje paradox, že Italové na obou stranách ukrajinského konfliktu zpravidla pocházejí ze stejných míst a bývají to pravicoví extremisté a neonacisté…

Ve své vlasti jsou každopádně vinni hned z několika zločinů – např. nepřátelských činů proti cizímu státu, narukování za účelem terorismu, výcviku za účelem terorismu anebo nelegálního narukování do války.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 17. července 2019 12:47 )

jeho lidi s lebkama stejne jako ss!jste nahlaseni, ale oni pry o vas vedi, bylo nam sdeleno

anonym01 ( 17. července 2019 12:31 )

no jdou po vas, monitoruji vas, jste hlaseni na spravny mista. poldove u nas nefunguji jak mají, extremiste drzi vladu

anonym01 ( 17. července 2019 12:22 )

tak to nedelejte! extremisti okamurovci a ovčaček několikrát prozradil, ze je ultrapravicovy . neni levicovy priznali to i okamurove a jejich fanoušci. okamura slavil hakač!

HOLOGRAM ( 17. července 2019 10:23 )

anonym01, ty svou debilitu nezapřeš, jsi k smíchu a pláči zároveň.

anonym01 ( 17. července 2019 08:58 )

BURESI, BORDEL MAS VE SVYM KURNIKU.

Zobrazit celou diskusi
Další videa