Poslance a bojovníka za Ukrajinu našli s prostřelenou hlavou. Vražda, nebo sebevražda?

Autor: ČTK - 
20. 6. 2019
07:22

Ukrajinský poslanec a vojenský analytik Dmytro Tymčuk byl nalezen mrtev se střelným poraněním hlavy. Není jasné, zda byl zavražděn, spáchal sebevraždu, nebo se omylem zastřelil při čištění zbraně. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom informoval sever BBC. Tymčuk se ve svých blozích věnoval především bojům v Donbasu.

Tymčukův kolega ze strany Lidová fronta Anton Heraščenko zveřejnil, že jeho přítel byl včera nalezen mrtvý s průstřelem hlavy v místě svého bydliště v Kyjevě.

Tymčuk dokumentoval boje na východní Ukrajině

Tymčuk se intenzivně zabýval konfliktem na východní Ukrajině a na toto téma v posledních letech zveřejnil nespočet článků a blogových příspěvků. Jen den před svou smrtí na facebooku shrnul průběh bojů mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty v Donbasu, které nazýval „ruským okupačním vojskem“.

Heraščenko na svém facebooku o zesnulém poslanci napsal, že „bude moc chybět“. Jiní uživatelé této sociální sítě vyzdvihují Tymčukův „nedocenitelný přínos v boji za Ukrajinu“ a ptají se, jak je možné, aby se člověk s vojenskou minulostí jako on mohl omylem zastřelit.

Mohla to být i nehoda

Mluvčí ministerstva vnitra Artěm Ševčenko na dotaz o vyšetřovacích verzích policie uvedl: „Jsou to tři věci: vražda, sebevražda a nesprávné zacházení se zbraní.“

Tymčuk byl dříve námořním důstojníkem, který se do celostátního povědomí dostal v roce 2014, kdy začal psát o ruské anexi Krymu a konfliktu na východě Ukrajiny. Založil blog s názvem Informační odpor, který odhaloval zapojení ruské armády do probíhajícího konfliktu.

V říjnu 2014 byl zvolen poslancem ukrajinského parlamentu za stranu tehdejšího premiéra Arsenije Jaceňuka Lidová fronta.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

cikrt ( 20. června 2019 10:59 )

Již jsem ti včera psal babise_nechceme a milon chvilek polibte si p*r*d*e*l. tak nevopruzuj pořád slušný lidi s nějakou vaší schůzí na Letný, debile.

cikrt ( 20. června 2019 10:55 )

Vezmi si prášek, jsou to banderovci a fašisti.

Taurus70 ( 20. června 2019 10:43 )

Slava Ukrajine!!😂😂😂😂😂

priserka ( 20. června 2019 10:03 )

anonym01: popros ošetřovatele, ať už tě dají do postele, pro dnešek je toho na tebe moc, potřebuješ prášek a odpočinek a neboj se o sebe, třeba bude zítra líp

cocumysvole ( 20. června 2019 09:49 )

anonym01: POZOR NA ROOSATOM! I ZDE JE TREBA SE PRIPRAVIT NA DEONSTRACE POKUD DOSTAVI NASE ELEKTRARNY. A doma si svítíš svíčkou nebo petrolejkou, jídlo si ohříváš na slunci. Do práce a na výlety jezdíš na kole nebo pěšky a místo na televizi se díváš do nebe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa