Šťastný konec záchrany z Itálie: Chlapec (5), kterého zachránil český hasič, je při vědomí

Šťastný konec z Itálie: Chlapec (5), kterého zachránil český hasič, je při vědomí.  (Autor: HZS Pardubického kraje)
Autor: DH - 
17. července 2019
22:07

Z Itálie dorazily během středy do Čech skvělé zprávy. Chlapec (5), kterého během dovolené zachránil před utonutím v bazénu český hasič Miloslav Vašák, se probral z umělého spánku. Podle všeho nemá naštěstí poškozený mozek.

Když o zprávě z prosluněné Itálie během úterý informovali hasiči, ještě nebylo jisté, zda bude chlapec v pořádku. Hasič z Pardubicka ho vytáhl z bazénu s pomocí dalšího muže ve zdejším aquacentru na poslední chvíli.S plavčíkem jsme chlapce resuscitovali asi dvacet minut. Po deseti minutách naskočil, stabilizovali jsme ho a udrželi při životě,“ řekl o událostech hasič. Hošíčka pak vrtulník transportoval do nemocnice. Nebylo však jisté, zda bude v pořádku. To je ale minulostí.

"Klučinu probudili z umělého spánku. Poznal rodiče, trochu už mluví. Lékaři nezjistili žádné poškození mozku," vzkázal Hasičskému záchrannému sboru Pardubického kraje zachránce z dovolené. Ta bude mít tedy pro Vašáka nakonec přeci jen dobrý konec. I tak si ale bude její začátek pamatovat do konce života.

K celé události došlo hned v první den hasičovy dovolené v Itálii, kdy se rozhodl navštívit zdejší aquapark. Místo zaslouženého odpočinku ale přišel šok. "V jedné části bazénu začala akce animátorů. Nechtěl jsem se plést, tak jsem zamířil na druhou část bazénu. Všiml jsem si dítěte v hloubce na dně právě druhé části bazénu," vyprávěl muž, jenž zbytek dne strávil na policii.

Vašák se krátce po záchraně stal místním hrdinou. Do městečka dokonce dorazila televize. Muži děkoval ředitel aquacentra i plačící maminka zachráněného chlapečka. Doufejme, že si zbytek dovolené už prožije v poklidu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud