Merkelová se zase třásla! Kousala se do rtů a pevně svírala paže

Aktualizováno -
10. 7. 2019
14:12
Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
10. 7. 2019
12:53

Německou kancléřku Angelu Merkelovou na dnešním setkání s finským premiérem Anttim Rinnem znovu postihl třes. Za poslední tři týdny je to potřetí, co se šéfka německé vlády s touto indispozicí na veřejnosti potýkala. Na následné tiskové konferenci se již usmívala a prohlásila, že je v pořádku a že není nutné si o ni dělat starosti. O tom, že Merkelová se cítí dobře, hovořil podle agentury Reuters také její mluvčí s tím, že kancléřčin program nebyl nijak změněn.

Merkelovou ve středu chvění postihlo během uvítací ceremonie,když hrála hymna. Ze záběrů je patrné, že třes trval delší dobu. Podle svědků potíže trvaly asi dvě minuty a kancléřka si neustále překládala ruce, zřejmě aby získala nad tělem opět kontrolu.

„Je mi dobře, lidé se o mě nemusí strach,“ vzkázala Merkelová. „Už jsem vám vysvětlila, že se vyrovnávám s dozvuky události ze setkání s prezidentem Zelenským. Vypadá to, že to ještě není u konce, ale zlepšuje se to a s tím se prozatím musíme smířit,“ pokračovala kancléřka.

V červnu prodělala Merkelová dva záchvaty

I přes další záchvat bude Merkelová pokračovat v programu připraveném pro finského premiéra. Což potvrdil i její mluvčí. „Jednání s panem premiérem Rinnem proběhnou podle plánu.“

Opakovala se tak obdobná situace z poloviny června, kdy se kancléřka s třesem potýkala při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Tehdy to vysvětlila tím, že byla dehydrovaná a že jí pomohlo vypít několik sklenic vody. O zhruba týden později při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové se třes vrátil.

Lékaři nezjistili žádný zdravotní problém

List Stuttgarter Zeitung s odvoláním na vládní kruhy uvedl, že v druhém případě byla na vině psychika, neboť se Merkelové vrátila vzpomínka na předchozí indispozici. Podle neurologa Martina Jana Stránského je jasné, že příčina musí být psychická či stresová. Merkelová se podle informací deníku nechala důkladně vyšetřit, ale lékaři žádný problém nezjistili.

Portál Focus Online o kancléřčině chvění hovořil s experty již po prvním případu. Jakob Berger z bavorského svazu všeobecných lékařů tehdy vyloučil, že by Merkelovou trápila vážná choroba, neboť třes byl krátký, nastal ve velkém vedru a kancléřka poté bez obtíží Zelenského doprovodila do svého sídla.

Video Další třas kancléřky Merkelové - Reuters

Po druhém incidentu Berger již ale možnost vážné choroby nechal otevřenou a řekl, že je nutné důkladně Merkelovou vyšetřit a důvody chvění vysvětlit. Řekl také, že příčin může být celá řada včetně dehydratace, ale také neurologických potíží.

Nyní Berger vylučuje, že by příčinou mohla být dehydratace, protože se domnívá, že kancléřka zcela jistě na pitný režim dbá. Předpokládá také, že podstoupila vyšetření u odborníků, ale protože žádné podrobnosti k tomu zveřejněny nebyly, považuje výsledky za soukromé. Spekulovat o možných příčinách označil za „mlácení prázdné slámy“, neboť jich mohou být stovky, ke kterým je možné dospět jen důsledným vyšetřením a pozorováním.

Merkelová je kancléřkou od roku 2005, a je tak léta vystavena vysokému pracovnímu tempu a velkému tlaku. I proto lékaři političce, které v dubnu zemřela matka, doporučili, aby si odpočinula.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

banany ( 11. července 2019 12:47 )

Babizna odp.o.rná ať už táhne, nadělala víc než dost neštěstí pro Evropu!!!

majojo ( 11. července 2019 12:06 )

Angelo, musím tě vyvést z omylu: Oni se nestrachjí, oni se těší!

ostuda ( 11. července 2019 11:19 )

babě dali mocipáni do boršče spolknout nějáké nově vynalezené svinstvo, a teď ji mají na dálkáč

ostuda ( 11. července 2019 11:15 )

to má logiku. taky mi připadá, že musláky sem natahují protože jsou jako masa narozdíl od individualisty evropana jednodušeji zmanipulovatelní. a taky to nejsou takoví sofistikovaný podvodníci jako my východoevropci. my taky umíme celkem dobře něco sabotovat, a to se taky moc nehodí. to je pravda.
dalo by se zajít ještě dál, jako kdo to ovládá, a který dvě větve si to mezi sebou … nakonec, ještě že jsme aspoň smrtelný :-

wp2t ( 11. července 2019 10:08 )

Wono to je totiž ještě jinak. Nedávno sem zahlédl statistiku, že z příchozích 1,5 milionu migrantů někdy pracovalo 8 procent. Takže asi do kolbenek těžko. Je to vymyšleno na nadměrné využívání sociální pomoci a z toho plynoucích zisků za ubytování, sociálních dávek na nakupování potravin a ošacení ze státního.
Něco jako tady soustředění neuspokojitelných na ubytovny a tím čerpání od státu, ovšem tady velmi v malém.
Prostě nadnárodní koncerny podojí pomocí nezávislých komisí a dohod s nimi jednotlivé státy dokud to půjde a nikdy jinak.
Zatímco u nás se EU chová jako na dobytém území, kdy jsou několikrát menší výplaty a daleko dražší i daleko méně kvalitnější zboží. A s takovými následky jako u těch muslimů (že se nám budou muset odvděčovat a uplácet nás) se nepočítá, protože náš národ do té doby vyhubí nebo tak nějak nechají prostě rozplynout v té šťastné multikulturní rodince. Normální genocida je to.Myšlenka multikulti(merkel-makron) má velmi blízko k myšlence marxismu-leninismu. Je třída obyčejných lidí, tj. západní občanstvo, je třída nadřazená, to je dnes muslimstvo a je třída kulaků a rozvracečů a to jsme my bývalý východní blok. Politické špičky Evropy jsou pak Stalinem a Leninem celého hnutí. A údernou pěstí multikulti jsou neziskové organizace celé Evropy s jednou hlavní silou v zádech, Sorosovými penězi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa