Trump se po vlně vražd obul do starosty Londýna: Khan je katastrofa, bude hůř

Autor: ČTK - 
16. 6. 2019
12:05

Americký prezident Donald Trump označil londýnského starostu Sadiqa Khana za katastrofu pro britskou metropoli. Dokud podle něj zůstane Khan v úřadu, situace se nezlepší. Khan má podle prezidenta USA odstoupit. Trump se tak vyjádřil v tweetu v reakci na násilnosti, při nichž byli za 24 hodin v Londýně zavražděni tři lidé a další tři byli zraněni.

Trump přeposlal tweet, v němž komentátorka Katie Hopkinsová Londýn označila za „město, v němž se vrážejí nože do zad“, a za „Khanův Londonistán“.

LONDÝN potřebuje co nejrychleji nového starostu. Khan je katastrofa - a bude to jen horší!" napsal ve svém textu Trump. Starostův mluvčí sdělil, že Khanovy myšlenky jsou nyní s rodinami obětí a že Khan nebude „plýtvat časem odpovídáním na takový druh tweetů“.

Trump nedávno označil Khana, který je muslim pákistánského původu, za naprostého ztroskotance, když Khan kritizoval vládu za pozvání Trumpa na státní návštěvu. Přirovnal ho tehdy k fašistům 20. století.

Jejich vzájemné nepřátelství je ještě staršího data. Khan kritizoval Trumpa za zákaz vstupu lidí z muslimských zemí do USA, prezident zase starostu za to, jak postupoval po teroristickém útoku na mostě v Londýně v roce 2017, při němž přišlo o život 11 lidí.

Nůž jako nejmilejší zbraň londýnských vrahů

V Londýně byl v pátek odpoledne ubodán muž (†18), o pár minut později byl střelnou zbraní zabit o rok starší člověk a v sobotu odpoledne pak byl znovu zabit nožem občan (†30). V tomtéž časovém období byli tři lidé pobodáni, ale nezemřeli. Policisté po těchto útocích zadrželi 14 lidí.

Khana se zastal šéf labouristů Jeremy Corbyn. Považuje za naprosto hrozné“, že Trump zneužil tragédii těchto zavražděných lidí k útoku na Khana. „Khan náležitě podporuje policii v její práci, zatímco Katie Hopkinsová šíří nenávistné a rozvracující poznámky,“ napsal Corbyn ve svém tweetovém příspěvku.

V Londýně bylo od začátku roku zavražděno 56 lidí. Loni touto dobou mělo hlavní město za sebou 77 vražd, z nichž 48 bylo spácháno noži.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

iFender ( 16. června 2019 18:35 )

Mili Britove,jeste to par roku potrva(40-50 let) tedy jednou vas ten "obrovsky prinos a obohaceni" muslimove vykopou i s tou vasi Queen or King z vasi rodne zeme.Khan to je jen zacatek a vam to jak je videt ani moc nevadi nebo spise nedochazi.Elisabeth se k tomu nevyjadruje mysli si ,ze potom zameni krize s pulmesicem a jede se dal.

anonym01 ( 16. června 2019 15:26 )

TAK TO ZKUUUS, NOO!

junkiexl ( 16. června 2019 14:25 )

Muslimloveri socani nejradeji vse zametaji pod koberec, na kritiku slimaku neni vhodna chvile prece nikdy, protoze slimaci jsou ubohe vykoristovane obeti kolonialismu a jinych Zapadnich zel. Kalet si do vlastniho, v tom jsou socani jednicky.

hhpetrz ( 16. června 2019 12:49 )

----Najítt nahe zeeny ve vaší oblasti na toto : gg.gg/zeny2019

malejavelkej ( 16. června 2019 12:28 )

To bych chtěl vědět, jestli by v Islámábádu mohl být starostou křesťanský Angličan... Londýn sklízí, co zasel, akorát že to odnáší obyčejní občané.

Zobrazit celou diskusi
Další videa