Muži (†65) utrhl v dovolenkovém ráji nohu žralok. Zoufalému boji o život přihlížela i manželka

27. 5. 2019
11:40

K útoku žraloka došlo na pláži Kaanapali na havajském ostrově Maui. Pětašedesátiletý muž z Kalifornie si šel v sobotu ráno zaplavat. Zhruba 55 metrů od břehu ho napadl žralok, záchranáři a další svědkové muže vytáhli z vody a poskytli mu první pomoc. Bohužel se jim ho nepodařilo oživit, jejich snaze přihlížela manželka oběti. Jedná se už o třetí útok predátora v této oblasti, informovala stanice CNN.

Totožnost oběti zatím nebyla zveřejněna, několik svědků místnímu tisku sdělilo, že se jednalo o optika Thomase Smileya. Podle mluvčího mauiských úřadů Dana Dennisona rodina uvedla, že si muž odešel zaplavat v půl deváté ráno tamního času. Podle výpovědí svědků a plážových plavčíků se Kaliforňan pohyboval asi 55 metrů od břehu, když došlo k útoku.

Když byl muž vytažen z vody, byl v bezvědomí a nereagoval na podněty. Lidé se ho pokoušeli oživit, až do příjezdu záchranky. Po převozu do nemocnice byl napadený prohlášen za mrtvého.

Muž přišel o nohu, měl ránu na břiše a na zápěstí

„Když ho vytáhli na pláž, viděla jsem krvácení v oblasti břicha. Kousanec měl i na zápěstí, vypadalo to, že mu žralok odtrhl kus masa. Pak jsem se dostala blíž, chyběla mu celá levá noha od kolene domů,“ popsala svědkyně Allison Kellerová, dodala, že muži byla poskytnuta první pomoc, včetně masáže srdce. 

Dennison následně oznámil, že na pláž byla umístěna výstraha před žraloky. Podle něj šlo o první útok predátora. Nicméně od počátku roku 2019 došlo na Havaji už nejméně ke 3 napadením. V dubnu žralok zaútočil na pětašedesátiletého turistu a v únoru na surfaře. Jedná se však o první smrtelný útok na Maui od roku 2015.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa