Zemřela Sophia (†10), „holčička bez tváře“: Kvůli postižení čelila rodina nenávistným útokům

Autor: chal - 
27. 5. 2019
06:05

Malá Sophia (†10) trpěla vrozeným neurologickým postižením. Kvůli svému vzhledu čelila posměchu a urážkám. Její maminka Natalie zase musela strpět nenávistné poznámky a za svou dceru každý den hrdě bojovala. Sophia zemřela obklopena rodinou v noci ze čtvrtka na pátek.

Sophia se narodila s Rettovým syndromem, který negativně ovlivňuje vývoj mozku, motoriku a dýchání. Holčička z amerického státu Jižní Karolína kvůli postižení vyžadovala neustálou péči a během deseti let života podstoupila celkem 20 náročných operací. Rodina děvčátko v únoru umístila do hospicu.

„Po posledním zákroku bylo jasné, že už je Sophiino tělo unavené. Vždycky jsme říkali, že budeme jejím potřebám naslouchat a respektovat je. Bez ohledu na to, jak je to pro nás těžké,“ napsala Sophiina maminka Natalie Weaverová 20. února.

Kolem hendikepované holčičky se v lednu letošního roku strhla mediální bouře, když na twitteru jistý podporovatel potratů použil Sophiinu fotografii na propagačním plakátu. Natalii to pobouřilo a zažádala správce sociální sítě, aby příspěvek s fotografií stáhli.

Twitter nejprve žádost odmítl s tím, že dotyčný uživatel nijak neporušil pravidla, po silné vlně nevole Sophiiných fanoušků ale Twitter vyhověl a uživateli zablokoval účet.

Natalie negativním reakcím na dceru čelila od Sophiina narození. „Nenávist a pohledy, které jsem snášela, když byla Sophia miminko, byly bolestivé. Sedm let jsem se kvůli tomu schovávala,“ vylíčila Natalie v lednovém videu, kterým reagovala na nechutnou kampaň vůči své dceři. „Zhruba před rokem jsem se rozhodla začít za nás bojovat! Nenávist mě neumlčí,“ dodala odhodlaně.

Statečná holčička naposledy vydechla v noci ze čtvrtka na pátek obklopená rodinou. „Naše sladká Sophia v noci odešla. Každý den na Zemi strávila s lidmi, kteří ji milovali,“ informovala zdrcená matka v pátek na sociálních sítích. „Až se s tou sžíravou bolestí vyrovnáme, budeme se snažit pomáhat ostatním,“ dodala.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa