Gangsteři postřelili poslance přímo u parlamentu. Boj o život prohrál

Autor: ČTK - 
13. 5. 2019
06:39

Argentinský poslanec Héctor Olivares, kterého postřelila ve čtvrtek před budovou parlamentu dvojice gangsterů, zemřel. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Při útoku na místě přišel o život zákonodárcův přítel, státní úředník Miguel Marcelo Yadón, který byl podle ministryně bezpečnosti Patricie Bullrichové patrně terčem agresorů. V pátek byl v souvislosti s útokem zatčen šestičlenný zločinecký gang, včetně obou útočníků.

Olivares podstoupil po incidentu operaci, jeho stav byl kritický a naživu zůstával jen díky napojení na přístroje. V neděli zemřel, informovala argentinská státní agentura Telam s odvoláním na policii.

Pohnutky k činu byly podle místních médií podle všeho osobní, a nikoli politické. Podle španělského deníku El País Argentina nezažila podobný útok na politika od návratu země k demokracii koncem roku 1983.

Útok se odehrál ve čtvrtek ráno krátce před sedmou místního času na náměstí před budovou parlamentu. Podle záznamu z bezpečnostní kamery výstřely padly v okamžiku, kdy Olivares s Yadónem míjeli zaparkované auto. Právě z něj na ně útočníci vystřelili. Yadón upadl na zem a poslanec zůstal na nohou, ale vrávoral. Poté vystoupil z auta jeden muž a záhy po něm druhý. Jeden z útočníků posléze nasedl zpět do auta a odjel, druhý zmizel pěšky.

V pátek ministryně Bullrichová informovala, že bylo zadrženo všech šest členů gangu. Jeden z podezřelých byl zatčen při útěku do zahraničí a dalšího dopadly úřady v Uruguayi s pomocí Interpolu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

muscula ( 13. května 2019 07:34 )

u nás by nepomohlo ani postřílet je všechny

Zobrazit celou diskusi
Další videa