Záplavy v Indonésii mají nejméně 17 obětí. Tisíce lidí na Sumatře jsou bez domova

Autor: ČTK - 
28. 4. 2019
21:21

Nejméně 17 mrtvých si na indonéském ostrově Sumatra vyžádaly záplavy a sesuvy půdy způsobené intenzivním deštěm. Tisícovky lidí přišly kvůli povodním o střechu nad hlavou, devět osob se pohřešuje, informovaly v neděli podle agentury AFP místní úřady.

Evakuováno muselo být na 12 tisíc lidí a stovky budov, mostů a silnic byly poničeny v důsledku špatného počasí, které sužuje devět okresů nebo měst v provincii Bengkulu. „Dopady této katastrofy by se mohly zhoršit,“ upozornil mluvčí národního úřadu pro předcházení katastrofám Sutopo Purwo Nugroho. Dodal, že při sesuvech bylo mnoho lidí rovněž zraněno.

Hrozí sekundární katastrofa

„Sesuvy půdy a záplavy by se mohly opakovat, pokud budou srážky nadále silné,“ řekl mluvčí. Varoval také před možnou „sekundární katastrofou“, kterou by mohlo vyvolat šíření kožních nebo dýchacích chorob způsobených znečištěnou vodou.

Záchranáři se snaží dostat do nejpostiženějších oblastí s pomocí člunů a distribuovat humanitární pomoc přibližně 13 tisíc lidí. Distribuce se zpomalila, protože některé silnice jsou neprůjezdné a musí být zprůjezdněny těžkou technikou, řekl Nugroho. Záplavy jsou v Indonésii časté během monzunového období, které trvá od října do dubna, poznamenala AFP.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa