„Zkáza je všude.“ Středozápad USA je pod vodou. A pršet bude dál

Autor: ČTK - 
21. 3. 2019
11:27

Americký středozápad se nadále potýká se záplavami na řece Missouri, které jen v Nebrasce od minulého týdne způsobily škody za 1,5 miliardy dolarů (34 miliard korun).

„Stále není konec,“ citovala agentura Reuters Davida Rotha z Národní meteorologické služby (NWS), který upozornil, že tající sníh nadále řeku a její přítoky napájí. „Až do příštího týdne přinese řeka několik větších povodňových vln,“ uvedl. Roth dodal, že oblasti u řeky bude velká voda trápit pravděpodobně až do dubna.

V pátek hydrometeorologové očekávají povodňovou vlnu ve městě St. Joseph v Missouri, kde žije zhruba 80.000 lidí. O den později dorazí do Kansas City na pomezí Kansasu a Missouri. V St. Louis na soutoku Missouri a Mississippi se pak kulminace očekává v příštím týdnu.

Situaci mohou zkomplikovat také víkendové přeháňky, které by mohly přinést asi 1,5 centimetru deště. „Nezní to jako hodně, ale jakékoli další srážky jsou špatné,“ řekl Roth.

V Nebrasce velká voda zničila přes 2400 domů, smetla jedenáct mostů a poškodila 320 kilometrů silnic. „Zkáza je všude. Nic takového jsem v životě ještě neviděl,“ řekl Pete Smock z Valley v Nebrasce, kterému voda a bahno zaplavily dům i jeho stavební firmu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa