Česko nabízí pomoc Srí Lance. Tým policejních expertů může doplnit FBI a Interpol

24. 4. 2019
14:00

Česká policie nabídla pomoc Srí Lance po nedělních teroristických útocích, které si vyžádaly 359 obětí. Česko může do země vyslat 15 expertů na identifikaci obětí hromadných neštěstí. Pokud Srí Lanka potvrdí zájem, mohou čeští odborníci odletět na místo do 24 hodin, uvedlo policejní prezidium v tiskové zprávě.

Policejní prezidium prostřednictvím české diplomacie bylo v kontaktu se srílanskými úřady a řešilo s nimi možnost pomoci v situaci po teroristických útocích. „Na základě této komunikace jsme dnes nabídli možnost vyslání patnáctičlenného policejního DVI týmu, tedy expertního týmu určeného pro identifikaci obětí hromadných neštěstí,“ uvedlo policejní prezidium.

Na Srí Lance už působí tým specialistů Interpolu, který vede český policista působící v této mezinárodní policejní organizaci jako expert na terorismus. Do země dorazili také odborníci amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), aby místním bezpečnostním složkám pomohli při vyšetřování.

Při nedělních útocích na kostely a hotely na Srí Lance zemřelo 359 lidí. Mezi oběťmi je 39 cizinců, podle informací českých úřadů mezi nimi nejsou Češi. K odpovědnosti za sérii atentátů se v úterý přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Video Přes 100 lidí v kostele na Srí Lance zabil zřejmě mladík s batohem - Reuters
360p

flesch2z ( 24. dubna 2019 20:18 )

Tým našich "expertů", co neumí vyřešit vobyčejné vraždy u nás, natož teroristické, s kterými nemají žádné zkušenosti. Nebo snad ano? Nevyřešili ani vraždu holky, co se 10x bodla do srdce, pak vraždu holky která se opilá oběsila na pásku na lampě, nezavřeli muslimského snásilňovače zdr. sester..... Těm říkají experti?
No to si na Srí Lance opravdu pomůžou, když si pozvou české promuslimské vyšetřovatele. Tak to do měsíce můžou počítat s dylšími útoky a pak si pozvat německé "experty, nebo britské, frakcouzské... jestli chtějí vyhladit svůj národ, stačí otevřít hranice všem islámistům a eurohujerům.

brano34 ( 24. dubna 2019 17:00 )

Policejní experti by měli zamezit prodeji zbraní, výbušnin, opia a dalších omamných látek. To není lehký úkol.

tomik007 ( 24. dubna 2019 16:48 )

Jakoby tam tech pr use ru uz takhle nemeli dost

Anetka25 ( 24. dubna 2019 14:43 )

To je moc hezké od české republiky. Ale spis by se měli zamerit na imigraci. Imigranti tady kradou psi jentak a nikdo to neresi. A jestli nebude, buh vi co se tu muze stat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa