Favorit ukrajinských voleb porušil zákon. Ukázal „zakřížkovaný“ lístek

Autor: ČTK - 
21. dubna 2019
17:32

Horký favorit dnešního druhého kola prezidentských voleb na Ukrajině, politický nováček a herec Volodymyr Zelenskyj při nedělním hlasování porušil zákon, když novinářům ukázal vlastní hlasovací lístek s „křížkem“ u svého jména. S uchazečem o nejvyšší funkci sepsali policisté protokol o přestupku, pochlubil se vzápětí Zelenského štáb na důkaz, že za nového prezidenta budou pravidla a zákony platit pro všechny a pro každého.

Nový prezident - nová pravidla. Všichni musíme dodržovat zákony! Zelenskému předali protokol o přestupku za to, že ukázal hlasovací lístek,“ ohlásil mluvčí štábu na facebooku.

Sám kandidát podle listu Ukrajinska pravda před policisty přiznal, že podlehl volání novinářů, kteří jej žádali, aby jim ukázal svůj hlasovací lístek, než jej vhodí do urny. Policista pak konstatoval, že v takovém případě musí sepsat protokol. „Dobrá. Přestoupil jsem zákon. A zákon je zákon,“ dodal Zelenskyj.

Stávající prezident Petro Porošenko k volební urně přišel v doprovodu své rodiny. Vyzval Ukrajince volit rozumem, aby zachovali vlast a národní strategii. Poznamenal také, že před hlasováním zašel na bohoslužby, a připomněl svůj podíl na získání nezávislosti ukrajinské pravoslavné církve na Moskvě.

snehulak ( 22. dubna 2019 06:49 )

Porušil, porušil, zavřou ho až zčerná. Nebo budou mít obviněného prezidenta. Netušil jsem, že na Ukrajině mají tak přiblblý zákon, že nesmíte nikomu ukázat volební lístek. Zato u nás agentury (nevím od koho) vědí kdo koho volil a znají o těch voličích i osobní údaje. A tak se od nich dozvídáme, koho volili sedláci, koho žebráci, koho inteligenti. Koho staří, koho mladí. Koho dělníci a koho nemakačenkové.

Taurus70 ( 21. dubna 2019 20:01 )

Tak nam Zidovske prasatko dochrochtalo😂😂😂😂

asijo ( 21. dubna 2019 17:42 )

Pokud budou volit s rozumem,tak Porošenko nevyhraješ.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud