Teroristův bratr dostal ve Francii 30 let. Pokrčil rameny, pozůstalí neudrželi slzy

Autor: ČTK, kal - 
18. 4. 2019
23:45

Abdelkader Merah (36), bratr islamistického teroristy Mohameda Meraha (†23), který v březnu 2012 zavraždil v oblasti Toulouse na jihu Francie sedm lidí, byl odsouzen k 30letému vězení. Rozhodl o tom ve čtvrtek v Paříži odvolací soud, který bratra teroristy shledal vinným z členství v teroristické organizaci, a navíc ho uznal vinným ze spoluúčasti na sedmi vraždách. Informovala o tom rozhlasová stanice France Info.

Odvolací proces s Abdelkaderem Merahem trval od konce března. Už před dvěma roky prvoinstanční soud Abdelkadera potrestal dvaceti lety vězení za zločinné spolčení s bratrem, neuznal ho ale vinným z přímé pomoci při zločinu.

Šestatřicetiletý Merah podle agentury AFP přijal verdikt pokrčením ramen. V soudní síni bylo ticho, pouze příbuzní obětí neudrželi slzy. Hlavním bodem odvolacího řízení bylo určit přesnou roli, jakou Abdelkader hrál ve vraždách, jež spáchal jeho mladší bratr sám.

Obžaloba, která Abdelkadera Meraha označila za „mentora“ džihádisty z Toulouse, trvala na tom, že úloha staršího ze sourozenců v zabíjení byla daleko závažnější, a žádala proto pro něj doživotní vězení. Abdelkader tvořil bratrovi zázemí a například mu pomáhal ukrást skútr, který vrah pak využíval ke svým útokům.

Mohamed Merah před sedmi lety v oblasti Toulouse během několika dnů zavraždil tři vojáky, tři židovské děti a jednoho učitele židovské školy. Policie třiadvacetiletého pachatele nakonec zabila při přestřelce, když se ukryl v jednom bytu v Toulouse.

Lacoste ( 19. dubna 2019 15:48 )

ZA třicet let je venku chcuj s ním ale tomu bráchovi bych za pomoc a Corku skutra ukekl kolule na místě

petr12 ( 19. dubna 2019 08:17 )

proč se zvířata živí třicet let nechápu špína vraždí a za odměnu ho budou občané ze svého živit!! nedávno zvíře zabylo svého pána přijela zásahovka a zastřelila zvíře.Proč ne v tomto případě zvíře jako zvíře.

liskabystrouska ( 19. dubna 2019 07:55 )

ani at ho nepousteji ven za 30 let ten ještě muze nadělat skody 1049an Juras1 aky nechapu proc se s nima EU patla bordel to je hrozny

1049an ( 19. dubna 2019 06:46 )

Ne. Já preferuji věšení. Na jeřábu a na náměstí. Proč by lidé neměli právo vidět, jak oko za oko a zub za zub? Na popravy tykových šmejdů bych chodil. Předesílám, že smrt bych dával jen za plánovaný a připravovaný terorismus. Za normální vraždy v afektu apod. ne, tam stačí těch 30 let nebo doživotí.

Juras1 ( 19. dubna 2019 05:02 )

 Nejlepší by bylo takového šmejda taky rovnou zastřelit

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa