Sociolog učil muslimy, jak mlátit manželky. „Ať pocítí vaši sílu, ale ne pěst“

Autor: Darina Jíchová - 
17. 4. 2019
19:40

Katarský sociolog Abád Azíz Chazraj Ansárí šokoval svým videem, které publikoval na kanálu YouTube. Na zhruba tříminutovém snímku poučuje muslimy, jak mají bít svoje ženy. Jako figurant mu slouží mladý chlapec. Ansárí mužům klade na srdce, aby manželky nikdy vážně nezranili. Zmiňuje i to, jak je „islám milosrdný“, když zakazuje bití žen přes obličej. Ansáríova instruktáž mezi muslimy vyvolala kritiku a pobouření, informoval deník Daily Mail.

„Někteří lidé své manželky mlátí pěstí do obličeje nebo je fackují, to není dovoleno,“ říká Ansárí ve svém videu. Asistenta mu dělá chlapec Najef, na kterém ukazuje „správné“ techniky bití.

„Podívejte, jak jsou islám a prorok Mohamed milostiví. Prorok nám zakazuje bít ženy do obličeje, fackování, dávání pěstí nebo rány do hlavy, to všechno je zakázané. Bití je pouze disciplinární,“ vysvětluje. 

Sociologovi asistoval malý chlapec

Ansárí uvádí, že bití by podle něj mělo být „lehké a bezbolestné“, ale zároveň by „žena měla cítit sílu svého manžela“. Spolu se svým figurantem demonstroval některé situace. „Říkal jsem ti, že nemáš chodit ven z domu. Kolikrát ti to budu opakovat?“ vykřikl na chlapce a uhodil ho do ramena.

„Drazí diváci, lidé, hlavně ti sezdaní, by chtěli vědět, jak správně bít svoje manželky. Je bití žen nutné? Měl by muž být manželku každý den? Ne,“ prohlašuje Ansárí ve svém videu. „Jako první musíme porozumět tomu, že muž je pánem domu, má autoritu, jako by byl vedoucím v práci,“ popisuje.

Bití z lásky

„A jako pán domácnosti se může rozhodnout ukáznit a potrestat svoji ženu. Jeho trest je vlastně aktem z lásky. Bije ji, protože ji miluje. Jak to má udělat? Co nám káže islám? Představte si, že Najef je moje žena,“ vyzval sociolog své diváky.

„Muž svou manželku nejdřív pokárá a poradí jí, jak by se měla chovat lépe. Za trest by s ní měl také přestat sdílet postel. Pokud to nepomůže, měl by ji zbít, ale je to až poslední možné řešení.“ Ansárí zdůrazňuje, že bití by nemělo ženě ublížit. „Rány musí být bezbolestné, nesmí zanechávat žádná zranění nebo modřiny, natož pak způsobovat krvácení,“ podle sociologa tak káže islám.

Ansárí, který je nejen katarský prominentní vědec, ale i muslimský duchovní, se stal terčem kritiky. Jeho video lidi zcela pobouřilo.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa