U Trumpa končí šéf ochranky. Jen den po rezignaci ministryně vnitřní bezpečnosti

Autor: ČTK - 
9. 4. 2019
18:25

Dosavadní šéf ochranky amerického prezidenta Donalda Trumpa Randolph Alles po dvou letech ve funkci odchází, od května ho nahradí James Murray. Oznámila to Trumpova mluvčí Sarah Sandersová, která tak potvrdila spekulace amerických médií. Allesův odchod byl oznámen jen den poté, co rezignovala americká ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenová.

Alles byl 25. ředitelem Tajné služby Spojených států (USSS), která má na starosti ochranu prezidenta a jeho rodiny a také dalších vysokých ústavních činitelů. Podle informací CNN se před dvěma týdny dozvěděl, že Trump na tomto významném bezpečnostním postu plánuje změnu, zároveň byl ale požádán, aby ve vedení ochranky setrval do příchodu nástupce.

„Za poslední dva roky odvedl ředitel Tajné služby Spojených států (USSS) Randolph 'Tex' Alles skvělou práci a prezident mu je vděčný za čtyřicet let služby vlasti. Pan Alles brzy odejde a prezident Trump si vybral Jamese M. Murraye, kariérního člena USSS, aby se ředitelského postu od počátku května ujal,“ uvedla v prohlášení Sandersová.

Novým šéfem americké Tajné služby se stane James M. Murray.Novým šéfem americké Tajné služby se stane James M. Murray. | Reuters

Incident v Trumpově sídle

Před týdnem USSS zadržela v Trumpově floridském letovisku Mar-a-Lago Číňanku, která u sebe měla USB disk se škodlivým softwarem. Žena při vstupu do sídla lhala, aby prošla kontrolami. Podle CNN tento incident s Allesem nesouvisí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Maratrissa ( 9. dubna 2019 21:34 )

Mínus 20 kg za dva týdny! Bříško zmizí bez poškození zdraví! Potřebujete >>>> www.SlimExtrem.com

Zobrazit celou diskusi
Další videa