Lidem chybí rýže, pšenice i brambory. Hladem trpí téměř polovina Severokorejců

22. 2. 2019
10:45

Severokorejský režim požádal mezinárodní humanitární organizace o potravinovou pomoc, jejíž nutnost vyvolala údajně nepřízeň počasí a mezinárodní sankce. Oznámil to ve čtvrtek v New Yorku mluvčí OSN Stéphane Dujarric. Izolovanému komunistickému režimu podle něj chybí 1,4 milionu tun potravin, hlavně rýže, pšenice, brambor a sojových bobů.

Údaje o potravinové nouzi Severní Korea poskytla OSN. Severokorejská mise v prohlášení zdůvodnila potravinovou nouzi vysokými teplotami, suchem, záplavami a sankcemi. Příděly potravin prý režim musel snížit na téměř polovinu z 550 gramů na 300 gramů na osobu a den. Podle odhadů OSN hladoví 41 procent obyvatel KLDR.

Světová organizace „vyjádřila a bude nadále vyjadřovat znepokojení nad zhoršující se situací ve sféře severokorejské potravinové bezpečnosti,“ řekl mluvčí. OSN je s Pchjongjangem ve styku „na různých úrovních“ a přesvědčuje tamní vládu, aby „pochopila dopad (nedostatku potravin) na nejohroženější část obyvatel a neprodleně humanitární situaci napravila,“ konstatoval Dujarric.

Severní Korea je dlouhodobě vystavena mezinárodním sankcím včetně sankcí vyhlášených OSN. Vyvolaly je opakující se zkoušky jaderných a raketových zbraní, jimiž režim rozšiřuje svůj arzenál. Loni v létě se severokorejský vůdce Kim Čong-un zavázal k denuklearizaci, nicméně konkrétní kroky podle západních médií KLDR v tomto směru nepodnikla.

Video Hranice s KLDR: Jihokorejci tu zpeněžují svůj Kim Čong Land - Martin Bartkovský
1080p 720p 360p

1912 ( 23. února 2019 07:38 )

To jsou ty embarga a sankce co vyhlasíli US zločinci když odmítají tu zločineckou demokracií a jejich lokajové se vždy přidají včetně nás at je to nyní s Venezuelou co po desetiletí uvalili ty embarga na ně !!Co vyhlásit sankce na USA a hlavně je vyhnat a hnát za moře do jejich zločineckých států plno drog ,násilí vražd .a zrůdnostech páchaných na lidech ?

satanas ( 22. února 2019 17:41 )

Kim zrovna na podvyziveneho nevypada,,na rozdil od tech, co trpi kvuli hnUSAckymu embargu,,..Oni si hnUSAci opravdu mysli ze ti hladovi diky hnUSa poltice Kima svrhnou?? KOrejci nejsou Cesi aby lezli hnUSAkum do pWdele! Maji snima sve zkusenosti!

cesky_novinar ( 22. února 2019 14:59 )

mohou začít požírat ty atomové bobíky, které tak rádi v Serkorei pěstují

muscula ( 22. února 2019 13:12 )

co tak najednou. vždyt oni tam dřou bídu po staletí.to si toho nikdo nevšiml?

fh52 ( 22. února 2019 11:47 )

jirka324:Vy jste pane ale b.b. Máte vůbec nějakej mozek to asi nehrozí

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa