Ožením se, překvapil Putin Rusy. Vezme si tajemnou ženu s červenou kabelkou?

Autor: Darina Jíchová - 
20. prosince 2018
14:09

Ruský prezident Vladimír Putin během dnešní velké tiskové konference překvapil prohlášením, že se bude ženit. Prohlásil to v reakci na otázku jednoho z novinářů, kterého zajímalo, zda se rozvedený prezident hodlá někdy znovu oženit. A pokud ano, pak kdy a s kým. Putin s úsměvem odpověděl, že se ožení „dříve nebo později“. S exmanželkou Ljudmilou dokončili odluku v roce 2014.

Vedle světových lídrů, které na mezinárodní summity či státní návštěvy doprovázejí jejich drahé polovičky, působí ruský prezident jako „kůl v plotě“. To by ale mělo skončit, ruský prezident Vladimir Putin totiž slíbil, že se ožení. „Jste ženatý, případně hodláte se znovu oženit? Kdy a s kým?“ vyptával se na dnešní tiskové konferenci jeden z novinářů.

Přerušil tak sérii závažných témat, kterým se prezident věnoval. Od napjatých vztahů s Ukrajinou v Azovském moři po hrozbu jaderné války, kterou Putin vnímá jako reálnou.

Putin často působí jako kůl v plotě, na snímku s finským a americkým prvním párem.Putin často působí jako kůl v plotě, na snímku s finským a americkým prvním párem. | Profimedia.cz

Putin půjde podruhé do chomoutu

„On je ženatý a chce, abych na tom byl stejně,“ zasmál se Putin, když zpozoroval snubní prsten novináře. „Řeknu vám to jasně, jsem čestný a spořádaný muž, tak se budu muset dříve nebo později oženit,“ dodal prezident.

O své nastávající se ale nezmínil, nespecifikoval ani, kdy by ke svatbě mohlo dojít. V roce 2014 se Putin po 30 letech rozvedl se svou ženou, bývalou letuškou, Ljudmilou, se kterou má dvě dcery Mariju a Jekatěrinu. Své soukromí si ale prezident pečlivě střeží. „Mám svůj osobní život a nenechám si do něj zasahovat,“ sdělil několikrát tisku. Od té doby se Putin na veřejnosti pohybuje sám.

Stínová první dáma

Už přes deset let je ale spojován s bývalou gymnastkou a olympijskou vítězkou Alinou Kabajevovou (34). Pár byl spolu několikrát vyfocen a nešlo si nevšimnout, jak blízko k sobě mají. Kabajevová v roce 2007 ukončila profesionální kariéru, pak se věnovala modelingu, určitou dobu působila i ve vládě. Nyní stojí v čele jedné z prokremelských mediálních skupin.

Vladimir Putin s bývalou olympijskou gymnastkou Alinou KabajevovouVladimir Putin s bývalou olympijskou gymnastkou Alinou Kabajevovou | Archiv Blesku, AP

V roce 2008 ruský tisk informoval o možném sňatku mezi Putinem a Kabajevovou. „Nesmysl,“ řekl k tomu prezident. Bývalá gymnastka se k tomu nevyjádřila, žena se jen zřídka objevuje ve společnosti. Letos výjimečně poskytla exkluzivní televizní interview, moderátora překvapil snubní prsten, Kabajevová se ale otázkám na své soukromí vyhýbala. Ruský tisk o ní často píše jako o „stínové první dámě“.

Tajemná žena s červenou kabelkou

Kromě Kabajevové byl Putin také spojován s exmanželkou mediálního magnáta Ruperta Murdocha Wendy Dengovou. Americký časopis US Weekly jejich vztah v roce 2016 označil za vážný, nicméně podnikatelka a prezident se spolu nikdy neobjevili na veřejnosti.

Putinova přítelkyně byla pravděpodobně spatřena pouze jednou, novinářům se podařilo vyfotit ženu sedící v Putinově autě. Prezident ale rychle přibouchl dveře, na snímku dominuje ženina červená kabelka, jinak zůstává v anonymitě.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Pohybovenadany ( 21. prosince 2018 00:07 )

Myslím , jestli si nenaklepne Dašu Havlovou ?

William McCulloch ( 20. prosince 2018 21:03 )

Kolik Vám platí za ten spam?

pekaaaros ( 20. prosince 2018 20:50 )

Vy jste náš pán velkomožný, na vás roky pěji ódy. Letos jsem si koupil i ozdoby na vánoční stromeček s vaši tváří. A na příští rok, jestli našetřím, koupím si i elektrické svíčky. Všechny rudé, pouze svítit monotónně. Žádný imperialistický blikající cirkus. Žádné "Jingle bells, jingle bells"!! A nahoru na stromeček přijde velká hvězda! A vymyslel jsem pro Vás i báseň, kterou budu recitovat u štědrovečerní tabule. Koupil jsem si na ten slavnostní večer i nové sako. Ó Vladimíre Vladimíroviči jak holoubek - posel míru - švitoří jak letí od vás přes vlast k zahraničí tak překonává všechna temná příkoří O hlasateli míru světa ve vázance každý chlapec jako vy chce jednou být vy, soudruhu, nám dáte chuť do tance neb hudba s vašim jménem začne znít Ó, převelký, vy jste stále svěží v tváři mladík v hlavě moudrost starce To vaše dobro mír nám hrdě střeží a světlo vaše září v matné dálce.

anka ( 20. prosince 2018 20:15 )

Jeden estebak, druhy sebestredny hlupak...

Mucinek5 ( 20. prosince 2018 19:48 )

Maladec. Pravy vudce. Ne jak ten sasek s prehazovackou na kebuli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa