Brutální nález: Šestici lachtaních mláďat usekali hlavy, pachatele hledá policie

Autor: ČTK, AKu - 
19. 12. 2018
14:22

Na novozélandském Jižním ostrově byla tento týden nalezena těla šesti lachtaních mláďat bez hlavy. Ve středu o tom informoval zpravodajský server BBC, který se odvolává na novozélandské ministerstvo pro ochranu přírody. Podle něj jde s největší pravděpodobností o dílo člověka. Případ vyšetřuje policie.

Mrtvá jedenáctiměsíční mláďata lachtanů Forsterových, kteří jsou na Novém Zélandu chránění, byla objevena v pondělí v populární zátoce Scenery Nook nedaleko města Christchurch.

Ministerstvo pro ochranu přírody vyloučilo, že by šelmy usmrtili žraloci. „Je naprosto nepravděpodobné, že by žraloci ukousli lachtanům hlavu a tělo nechali nedotčené,“ konstatovalo ministerstvo.

Podle ministerstva stojí za tímto „krutým a bezcitným“ útokem člověk. Úřady předpokládají, že lachtani byli zabiti na jiném místě a jejich těla byla z lodi vyhozena do moře.

„Vzhledem k znepokojivé, brutální a násilné povaze tohoto zločinu na bezbranných lachtaních mláďatech byl tento incident nahlášen policii,“ sdělilo ministerstvo.

Tři zabití lachtani byli pohřbeni, těla dalších tří byla převezena na Masseyho univerzitu na rozbor. Podle novozélandských zákonů o ochraně mořských savců je ubližování lachtanům – ať už jde o pouhé rušení zvířat či jejich týrání nebo zabíjení – považováno za zločin.

Úřady připomněly, že v minulosti se vyskytly případy, kdy lidé zranili nebo zabili lachtany v důsledku rozhořčení nad klesajícími stavy ryb, píše BBC.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa