Muslimové patří k Německu, zmírnil kritik Merkelové ostrá slova. Vyžaduje ale respekt

Autor: ČTK - 
28. 11. 2018
12:56

Muslimové patří k Německu, je přesvědčen spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU), který v minulosti hovořil o tom, že k zemi islám nepatří. Seehofer to dnes řekl v Berlíně na začátku jednání zástupců německé vlády s představiteli místních muslimů. Zdůraznil také, že trestné činy, kterých se dopustí jednotlivci, není možné přičítat celé skupině lidí. Zdůraznil ale, že muslimové musí respektovat způsob života v Německu.

„Muslimové patří k Německu. Muslimové mají samozřejmě stejná práva a stejné povinnosti jako všichni občané této země, o tom nemůže být pochyb,“ uvedl Seehofer na začátek čtvrté konference o islámu.

Stejně svůj postoj k náboženství, k němuž se ve spolkové republice hlásí kolem pěti milionů lidí, podle svých slov nedávno vysvětloval i muslimské rodině, která se údajně nejprve zhrozila, když ho viděla na dni otevřených dveří německé vlády.

Důvodem bylo Seehoferovo březnové vyjádření o tom, že islám nepatří k Německu, které mnohým připomnělo rétoriku protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) a které jasně odmítla i kancléřka Angela Merkelová (CDU), s níž se Seehofer od té doby dostal nejednou do pře.

Dnes devětašedesátiletý politik hovořil výrazně vstřícněji. Vyjádřil třeba přesvědčení, že je nutné se na muslimy v Německu dívat diferencovaněji, než je běžné.

„Příliš rychle bývají integrační problémy nebo konflikty v soužití s novými přistěhovalci přičítány islámu jako celku. Také těžké zločiny, kterých se dopustili jednotliví přistěhovalci, se zčásti tematizují velmi nediferencovaně,“ poznamenal s tím, že je potřeba rozlišovat mezi činem jednotlivce a drtivou většinou muslimů v zemi.

Ve svém projevu zároveň zdůraznil to, že muslimové v Německu, tak jako všichni ostatní, by se měli se zemí identifikovat. Musí respektovat způsob života v Německu a ústavní rámec spolkové republiky. Seehofer je také přesvědčen o tom, že by němečtí muslimové měli do svých rukou vzít financování náboženských institucí v Německu i vzdělávání imámů, aby na ně neměly tak velký vliv zahraniční instituce.

Video Zahalování muslimek v Česku podle arabisty: Nemusí mít hidžáb, stačil by kroj z Kyjova. - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

wp2t ( 28. listopadu 2018 15:29 )

Ovšem takovéhle všichni jsme si rovni není v žádném případě demokracií, ale čistým komunismem. Já původní bílý Evropan když nebudu mít doklady nebo budu uvádět nesprávné údaje úřadům, tak dostanu takové pokuty a tresty, že se z toho celá moje rodina roky nevzpamatuje. Já původní bílý Evropan když nebudu pracovat, tak úřady budou obracet dvakrát každou korunu, kterou by mi dali a nikdy mi neseženou ubytování, které bych ještě odmítnul a chtěl lepší. Já původní bílý Evropan si nemůžu vyžádat dávky pro své tři "sestřenice" a jejich děti, které si následně tajně ovšem s vědomím úřadů vezmu za právoplatné manželky. Já původní bílý Evropan musím posílat své děti do školy a když mě někdo nahlásí, že sem mu dal nemultikulturní svačinu, tak můžu mít velké problémy. Já původní bílý Evropan nesmím v této demokracii říkat veřejně své názory, protože by se mohl objevit někdo, kdo se živý stejným způsobem jako bývalí rudí komisaři, a nahlásit mě za xenofobii nebo rasismus.

Zobrazit celou diskusi
Další videa