„Muslimové i Židé do Německa patří.“ Merkelová chápe vztek lidí, násilí ale odmítá

Autor: ČTK - 
12. 9. 2018
10:20

Německá kancléřka Angela Merkelová v reakci na dění posledních týdnů ve východní části Německa vyjádřila pochopení pro pobouření lidí z trestných činů, z nichž jsou podezřelí žadatelé o azyl, nic podle ní ale není omluvou pro štvaní, nacistická hesla či napadání policistů. V projevu ve Spolkovém sněmu zároveň uvedla, že nepřipustí, aby byly některé skupiny obyvatel vylučovány z německé společnosti.

Chápu každého, kdo je pobouřen tím, když se po trestném činu zabití opět ukáže, že je pachatelem někdo, kdo byl předtím několikrát trestán, nebo někdo, kdo měl povinnost zemi opustit,“ uvedla Merkelová. Odkázala přitom na činy z posledních dní, z nichž jsou podezřelí žadatelé o azyl.

„Pobouření ale… není omluvou pro demonstrace, které pohrdají člověkem,“ zdůraznila kancléřka ve zjevné narážce na události z města Chemnitz (Saská Kamenice), kde se v posledních týdnech demonstrovalo v reakci na vraždu pětatřicetiletého Němce, z níž jsou podezřelí tři přistěhovalci.

„Neexistuje omluva či zdůvodnění pro štvaní, částečně použití násilí, nacistická hesla, nevraživost vůči lidem, kteří vypadají jinak, kteří vlastní židovskou restauraci, pro útoky na policisty,“ zdůraznila kancléřka.

Nedopustíme, aby se potajmu vylučovaly celé skupiny z naší společnosti,“ prohlásila dále kancléřka. Židé a muslimové do německé společnosti patří stejně jako křesťané. Merkelová zároveň odsoudila i paušální odsuzování celých částí země, jako je Sasko či východní Německo.

Video „Babiš je zloděj, Babiš je lhář“. Křičeli na českého premiéra v Německu. - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Doporučujeme
marais ( 12. září 2018 10:53 )

V každém státě je mix lidí, ale nesmí se přehnat.

Antonin Blaha ( 12. září 2018 10:53 )

 Pani Merklova velmi se pletete tato etnika do Evropy patri pouze jako navstevnici nebo hoste,rozhodne ne jako obyvatele.Multikulti proste neberem soudruzko😎💩💩😠

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa