Úterý 24. května 2022
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Zataženo, déšť 20°C

Novinka pro muslimy: Obří mešitu otevřel v Německu Erdogan. Po snídani s Merkelovou

Autor: ČTK - 
29. září 2018
17:49

Ještě dnes ráno turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v Berlíně posnídal s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). Svou třídenní návštěvu Německa pak zakončil slavnostně - v Kolíně nad Rýnem otevřel jednu z největších evropských mešit. Ve městě se odpoledne sešlo několik protestů.

Aktivity a protesty protiimigračních a protiislámských hnutí v Německu pokračují, tahle zpráva je pro ně „jobovkou“. Kolín nad Rýnem má novou mešitu - obří, jednu z největších v Evropě.

Při jejím otevření pak asistoval turecký prezident, kterého přitom v Německu vítaly i početné demonstrace, na nichž ho lidé označovali za mj. diktátora či utiskovatele tureckého lidu.

Návštěvu tureckého prezidenta Erdogana v Berlíně provázely protesty Návštěvu tureckého prezidenta Erdogana v Berlíně provázely protesty | Reuters

Kromě nich však do ulic Kolína nad Rýnem dnes vyrazili i podporovatelé tureckého prezidenta, kteří vytáhli turecké vlajky a utvořili velký červený dav s bílými hvězdami.

Turecký prezident Erdogan na návštěvě Německa. V Kolíně nad Rýnem ho vítali podporovatelé (29.9.2018) Turecký prezident Erdogan na návštěvě Německa. V Kolíně nad Rýnem ho vítali podporovatelé (29.9.2018) | Reuters

Chladně přijatý Erdogan

Se šéfkou německé vlády Angelou Merkelovou jednal Erdogan už v pátek a jejich setkání i následná tisková konference jasně ukázaly hluboké rozdíly, které mezi oběma zeměmi v otázkách demokracie, svobody tisku nebo právního státu panují.

Angela Merkelová pozvala Erdogana v Berlíně na snídani Angela Merkelová pozvala Erdogana v Berlíně na snídani | Reuters

Poměrně chladná byla podle německých médií také Erdoganova páteční schůzka s hlavou německého státu Frankem-Walterem Steinmeierem. Spolkový prezident pro Erdogana v pátek vystrojil i slavnostní hostinu, která tradičně státní návštěvy doprovází, vícero německých politiků na ni ale kvůli nesouhlasu s Erdoganovou politikou odmítlo přijít.

zadnice ( 30. září 2018 08:18 )

Němci fakt už nejsou normální. Základní kámen položen už v roce 2009, v klidu dostavěno jistě i mnoha německými firmami možná i za finančních podpor NSR!

mikes15 ( 29. září 2018 20:14 )

Hloupý nejsou! Jen aby si z nás neudělali novodobý Arbeit macht frei!

animka ( 29. září 2018 19:32 )

To nemůže dopadnout dobře!

mikes15 ( 29. září 2018 19:01 )

Tohle nemůže dopadnout dobře

lalia ( 29. září 2018 18:06 )

Nejde mě to na rozum,že ostatní Němci tu Makrelu nevykopou.Proč se neodstěhuje Makrela do Turecka?Kope všem Němcům hrob.Němci už nebudou modroocí blonďáci.Černí zakuklenci,kteří podle Koránu zabíjí lidi a budou to naši sousedi.I nás ohrožuje baba.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa