Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Souboj prvních dam: Melania vynesla outfit za statisíce, Macronová i Babišová ostrouhaly

Autor: Darina Jíchová - 
12. listopadu 2018
12:07

Melania Trumpová (48) a Brigitte Macronová (65) se u příležitosti oslav 100. výročí konce první světové války skutečně „vyfikly“. Za víkend vystřídaly několik modelů, Macronová se dokonce několikrát převlékala i během jednoho dne. Ani u jedné nechyběly lodičky s vysokými jehlami, zdárně jim sekundovaly také další první dámy či manželky státníků. V záplavě tmavých barev zářila Monika Babišová, která oblékla ostře červenou barvu.

O víkendu v Paříži probíhaly oslavy stého výročí ukončení první světové války, do francouzské metropole se u té příležitosti sjeli představitelé dvou stovek států. Macronová celou událost zahájila v tmavomodré, státníky u Elysejského paláce vítala v minisukni a stejnobarevné blůze ozdobené zlatými knoflíky. Celý její model včetně bot pocházel z módního domu Louise Vuittona.

Macronová je skromnější, její outfit vyšel jen na 50 tisíc

Dobrá kamarádka Macronové, první dáma USA dorazila celá v černém. Obě své modely doplnily o dvanácticentimetrové jehly, americká první dáma měla své oblíbené „louboutinky“ s červenou podrážkou zhruba za 16 tisíc korun.

Trumpová měla "louboutinky" za 16 tisíc, Macronová obula o bezmála 6 tisíc levnější lodičky od Louise Vuittona. Trumpová měla "louboutinky" za 16 tisíc, Macronová obula o bezmála 6 tisíc levnější lodičky od Louise Vuittona. | Profimedia.cz

Cena černého kabátu značky Bottega Veneta přesahuje 118 tisíc korun, Trumpová tak byla oblečená za téměř 135 tisíc korun, Macronová jen za 52 tisíc.

Oficiální oslavy zahájila slavnostní večeře v Muzeu Orsay. Macronová vyměnila jeden tmavomodrý model za druhý a do puntíku sladěná s manželem, prezidentem Emmanuelem Macronem, dorazila na místo. Jindy rozpuštěné vlasy měla vyčesané do elegantního drdolu. Své oblíbené délce sukní mini zůstala věrná.

Babišová vynikla v červených šatech

Trumpová oslnila v černém smokingu od Diora s bílou košilí od Armaniho. Většina prvních dam na večer zvolila černou nebo tmavomodrou barvu. Našlo se ale pár „odvážných“, které tento blok rozbily. Jednou z nich byla manželka českého premiéra Andreje Babiše Monika, která přišla v zářivě červených šatech. Stejnou barvu zvolila také manželka nigerského prezidenta Lalla Malika Issoufouvá.

Partnerka řeckého premiéra Alexise Tsiprase Betty Batziana přišla ve vínových šatech. První dáma Turecka Emine Erdoganová ozvláštnila své tmavomodré šaty o zlatě zdobený plášť, konžská první dáma Antoinette Sassouvá Nguessová zvýraznila modré šaty se zdobením bílou pelerínou s kožešinou.

Macronová se třikrát převlékla

Monacká kněžna Charlene se přidala do zástupů dam v černém a ukázala, že v jednoduchosti je krása. Její černá róba postrádala jakékoliv zdobení.

V neděli, během hlavních událostí chystaných oslav, pršelo. Dámy to ale nijak nerozhodilo, mezi ostatními vynikala Trumpová v šedém, šaty s páskem a mašlí doplnil stejnobarevný kabát, který měla Trumpová přehozený přes ramena. Macronová se během dne několikrát převlékla, černé úzké kalhoty zůstaly, ale černý kabát se stříbrnými knoflíky nejprve nahradil kabát s koženými pruhy a pak khaki sako.

První dámy a partneři státníků, kteří se v Paříži zúčastnili oslav 100. výročí konce 1. světové války. V popředí zleva: monacká kněžna Charlene, Brigitte Macronová, Sara Netanjahuová a Melania Trumpová. První dámy a partneři státníků, kteří se v Paříži zúčastnili oslav 100. výročí konce 1. světové války. V popředí zleva: monacká kněžna Charlene, Brigitte Macronová, Sara Netanjahuová a Melania Trumpová. | Reuters

V kalhotách dorazila také kněžna Charlene, přes černou košili s obří mašlí a černé kalhoty oblékla černobílý kostičkovaný kabát.

Trumpa překvapil déšť

Déšť sice prvním dámám nevadil, čáru přes rozpočet ale udělal americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Ten kvůli špatnému počasí zrušil návštěvu vojenského hřbitova, kde jsou pohřbeny tisíce padlých amerických vojáků. Za své rozhodnutí schytal značnou kritiku. Nebyla to jediná jeho akce, která mnohé zarazila.

On ani ruský prezident Vladimir Putin se nepřipojili po bok Macronovým, německé kancléřce Angele Merkelové a dalších státníkům v čele průvodu, který během oslav prošel Paříží. Oba světoví vůdci kvůli „bezpečnostním důvodům“ dorazili až v druhé vlně ve svých obrněných limuzínách.

cervena_sedma ( 13. listopadu 2018 04:53 )

Omlouvám se jí. Na samotný akt byla v šedé

cervena_sedma ( 13. listopadu 2018 04:26 )

Jít na pietní akt v rudé?? Je to pocta padlým, kteří za nás obětovali své životy a ne módní přehlídka. To je naprostá neúcta k mrtvým. Je elementární slušností se obléknout adekvátně k situaci a této paní tyto souvislosti absolutně nedocházejí. Pro ni je to možná malichernost, ale pro mě důkaz, že má v hlavě vybrakováno.

majojo ( 13. listopadu 2018 03:50 )

Ale pokud ten rozum nepobrala ona, měl ho pobrat ten její kolík, co tu dělá premiéra, prachů na to, aby jí zaplatil poradce, má snad dost.

majojo ( 13. listopadu 2018 03:46 )

Melanie vypadá, že ji ohákli kostyméři Hvězdných válek nebo Hry o trůny. A paní Macronová by už mohla opustit ty holčičí sukýnky, ty její nožky, to je prostě urážka pověstného francouzského šarmu.

kinki ( 12. listopadu 2018 22:17 )

no anni Babis vela kras nepobrl. je tak vysuseny pahyl.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa