Prezidentu Macronovi hrozil atentát? Policie zadržela šest podezřelých

Autor: ČTK, kal - 
6. 11. 2018
13:55

Šest lidí podezírá francouzská policie z plánování útoku na prezidenta Emmanuela Macrona a v úterý ráno je zadržela. S odvoláním na zdroj z vyšetřování o tom informovala agentura AFP, podle které mají zadržení vazby na krajní pravici.

Podle televize BMFTV byly plány na „násilnou akci“ proti prezidentovi nepřesné a nebyly dotažené do detailu. Pařížské státní zastupitelství nicméně zahájilo vyšetřování kvůli podezření z plánování teroristického činu.

Protiteroristická jednotka zasahovala ráno ve třech různých departementech: Isére na jihovýchodě, Ille-et-Vilaine na severozápadě a Moselle na severovýchodě země. Jaké mají mezi sebou zadržení vazby, ani to, jak byli ve spojení, zatím není jasné.

Podobný zásah proběhl už před rokem

Akci podle BMFTV provedla zpravodajská služba DGSI, která je pověřena mimo jiné bojem proti terorismu. Podle zdroje listu L’Express bylo cílem úterního zátahu zjistit, jak daleko plány na násilnou akci pokročily.

BMFTV připomíná, že se podobný zátah kvůli plánům útoků na vysoce postavené politiky uskutečnil už před rokem. Zadrženo tehdy bylo deset lidí z krajně pravicové scény, kteří plánovali útoky na nynějšího ministra vnitra Christopha Castanera a předsedu levicové strany Nepodrobená Francie Jeana-Luca Mélenchona.

Doporučujeme
podnebny ( 6. listopadu 2018 14:30 )

Ani se nedivím, když se chová jako hejsek. Nezapomínejme, že radikalizaci islámu a terorizmu odstartovali Francouzi se svým zvláštním druhem humoru, na který byl celž muslimský svět alergický. A kvůli občanským válkám a zahraniční politice pánů Trumpa a Macrona máme u nás uprchlíky vítat s otevřenou náručí,

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa