Němci zabránili krveprolití. Odhalili chystaný útok Islámského státu

Autor: ČTK - 
17. 10. 2018
21:32

Německo zmařilo v roce 2016 teroristickému hnutí Islámský stát (IS) plány na velký útok v zemi. Dnes o dosud veřejnosti neznámých záměrech teroristů informovaly německý deník Süddeutsche Zeitung a rozhlasové stanice WDR a NDR s odvoláním na nejvyššího státního zástupce Petera Franka.

„O plánech na útok jsme se dozvěděli ve velmi rané fázi,“ řekl Frank. K zabránění útoků podle něj přispěla nejen práce německých vyšetřovatelů a tajných služeb, ale také postupný rozpad Islámského státu.

Německým úřadům se v roce 2016 podařilo zachytit internetovou komunikaci teroristů ze syrské Rakky, která byla baštou IS. Ze získaných informací vyplývalo, že islamisté chtějí do Německa vyslat tři teroristické skupiny, které by provedly velký útok. Jako cíl byl zvažován například hudební festival.

Do příprav byl zapleten německý džihádistický manželský pár Marcia M. a Oguz Z., který v roce 2017 v Rakce zadrželi Kurdové. Dvojice je nyní v kurdském vězení na severu Sýrie, kde čeká na vydání do Německa. Marcia, která pochází z dolnosaského Salzgitteru, hledala na příkaz IS ženy ze severu Německa, které by byly ochotné se za atentátníky provdat, a tím jim usnadnit příjezd do Německa. Marcia nevědomky kontaktovala i ženu, která pracovala pro tajné služby.

Stopy příprav vedou podle vyšetřovatelů zřejmě ke švýcarskému džihádistovi Thomasi C., který v bojích v Sýrii později zahynul. Thomas je považován za nejvýše postaveného teroristu IS z německojazyčných zemí, který je úřadům znám. Pracoval v oddělení externích operací IS a podle Süddeutsche Zeitung se podílel i na přípravě útoků v Paříži, při kterých teroristé v listopadu 2015 zabili 130 lidí.

Doporučujeme
snehulak ( 18. října 2018 07:56 )

U nás se to stát nemůže, máme jich tu zatím málo. EU to napraví.

1912 ( 18. října 2018 05:09 )

Europa může poděkovat zločincům USA za tento stav který je po Europě jen díky válkám které vede tato zločinecká USA armáda po světě !!!Uprchlická krize je právě jejich vina protože jejich ekonomika a bilionové dluhy jsou postavené na zbraních a válkách a drancování za nerostným bohatstvím ve státech které bud napadli bez mandátu OSN at je to Irák nebo obsadili jiné státy za účelem dosadit jejich diktátory co jim budou sloužit pro tu jejich demokracií plnou zla ,nenávistí,,drog,vražd,konspirací,chudoby, nezaměstnanosti,korupce, plnou bezdomovci,vlastnit zbraně,násilí,ale hlavně zapojit se do VÁLEK !!!!!!!!! ovládnout svět a být jako Hitler !!!Jejich lži a konspirace oblbují celý svět i toto dělal fírer !!!

tomik007 ( 18. října 2018 01:57 )

Zdravej selskej rozum sice uz dlouho nevitezi, nicmene pockejme jesce, az zacnou vitezit penize...

MarkusHermann ( 17. října 2018 23:51 )

To bude hoax,islámisti jsou přece hodní a mírumilovní,v Afganistánu dokonce ochraňují naše zbytečné vojáky.

Koordinator ( 17. října 2018 23:46 )

To je tím, že si húnové přes hranice pustí kdejakej sajrajt. Doufám, že v zemích V4 a hlavně u nás zvítězí zdravej selskej rozum nad těmi super multi-humano myšlenkama z Bruselu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa