Pěla ódy o životě v Islámském státu, manželovi nakupovala. Němci zatkli ženu džihádisty

Autor: jer, ČTK - 
26. 7. 2018
21:32

Německo začíná důrazněji postupovat proti družkám bojovníků takzvaného Islámského státu (IS). Dokládá to i čtvrteční zatčení jedenatřicetileté Sabine Ulrike Sch., která na konci roku 2013 opustila Německo, aby se přidala k IS. O případu informovalo nejvyšší státní zastupitelství.

Sabine Ulrike Sch. si podle vyšetřovatelů hned po příchodu do Sýrie vzala jednoho z výše postavených bojovníků IS. Úkolem ženy, jejíž nová rodina dostávala od teroristické organizace měsíční příspěvek 100 dolarů (2200 Kč), bylo především starat se o manžela a nakupovat.

Zároveň ale psala blog, v němž opěvovala život v Islámském státu. Mimo jiné v něm vyjádřila připravenost zaútočit na nepřátele s použitím sebevražedného pásu. Kromě toho se žena, které se v Sýrii narodily dvě děti, snažila verbovat další členy pro IS.

Její manžel byl na konci roku 2016 zabit v bojích a Sabine Ulrike Sch. se měla znovu provdat. Ještě předtím ji ale v září 2017 spolu s dalšími ženami zatkly kurdské bezpečnostní síly. Do Německa se vrátila koncem dubna letošního roku.

Přesvědčení, že navrátilci z bojů za Islámský stát představují pro Německu jedno z nejzávažnějších nebezpečí, dal tento týden najevo šéf civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen. Německé úřady také opakovaně hovořily o tom, že se nechtějí zaměřovat jen na vracející se bojovníky IS, ale i na členy jejich rodin.

Video Stovky teroristů Islámského státu se vrací do Evropy. Kde jich je nejvíc? - INFO.CZ
720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa