Tropická bouře pustošila Indii: Pět mrtvých, statisíce lidí bez elektřiny

Autor: ČTK, nkov - 
11. října 2018
17:54

Nejméně pět obětí na životech si vyžádala prudká tropická bouře Titli, která dnes zasáhla východní pobřeží Indie. Vítr, který dosahoval rychlosti až 165 kilometrů v hodině, ničil nuzná obydlí, vyvracel stromy a zpřetrhával dráty telefonního a elektrického vedení. Bez elektřiny tak zůstává až 500.000 lidí, napsala agentura Reuters.

Záplavy postihly nízko položené oblasti ve státech Urísa a Ándhrapradéš. Televizní záběry ukázaly stržené střechy a masivní vlny na pobřeží Ándhrapradéše. „Pět lidí zahynulo při pádu stromu nebo při zřícení zdi,“ uvedly místní úřady. Zároveň vyjádřily znepokojení nad nedostatečnými zásobami pitné vody.

„Obáváme se, že bylo vyvráceno šest až sedm tisíc sloupů elektrického vedení,“ cituje Reuters jednoho ze státních činitelů, podle nějž v části Ándhrapradéše bez elektřiny zůstává 400.000 až 500.000 lidí.

Ve státě Urísa bylo už ve středu evakuováno více než 300.000 lidí. Úřady varovaly lidi pomocí zpráv na komunikační aplikaci WhatsApp, oznámeními v televizním i rozhlasovém vysílání a s pomocí nejnovějšího varovného systému.

Přerušen byl už ve středu provoz místního přístavu Paradip a zrušeny byly četné vlakové i letecké spoje. Regionální vláda ve státě Urísa dnes mimo jiné oznámila, že školy po celém státě zůstanou na týden uzavřeny.

Video Zájezdový autobus smetla v Indii velká voda, i přes varování zaparkoval na břehu rozbouřené řeky. - Twitter

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud