Tragické záplavy v Indii: 164 obětí. Zoufalí lidé čekají na záchranu na střechách

Autor: ČTK - 
17. 8. 2018
10:17

Již 164 mrtvých si vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které v posledních dnech postihly stát Kérala na jihu Indie. Novou bilanci dnes zveřejnily místní úřady. O své domovy přišlo už víc než 220.000 lidí.

Záchranáři s použitím vrtulníků a člunů evakuují stovky lidí uvázlých na střechách domů. Pro obyvatele, kteří přišli o své domovy, bylo otevřeno přes 1500 táborů a útulků. Úřady rozdávají potravinovou pomoc desetitisícům lidí, kteří před záplavovými vodami uprchli na výše položená místa.

V postižených oblastech přetrvává stav nejvyšší pohotovosti, protože se očekávají další deště. Hlavní letiště ve státě Kérala je zatopené a bude mimo provoz až do 26. srpna, napsal zpravodajský server BBC.

Záplavy a sesuvy půdy zničily řadu silnic a mostů a způsobily velké problémy také v železniční dopravě. Školy ve všech 14 okresech státu Kérala jsou uzavřené.

Přímořský indický stát Kérala, oceňovaný turisty zejména díky malebným čajovým plantážím a rozsáhlým plážím lemovaným palmami, sužují vydatné deště pravidelně každý rok. Letošní povodně jsou ale podle médií nejhorší za posledních 100 let.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud