Narušil fotbalový šampionát, teď je člen Pussy Riot v nemocnici. Otrávili ho?

Autor: ČTK - 
13. září 2018
07:03

Člen ruské protestní skupiny Pussy Riot Pjotr Verzilov byl ve vážném stavu hospitalizován, napsala dnes BBC. Jeho příbuzní ruskému zpravodajskému serveru Meduza řekli, že byl podle nich otráven. Uvedli, že se mu přitížilo po soudním slyšení s další členkou Pussy Riot Veronikou Nikulšinovou, které se konalo v úterý. Verzilov je jedním z aktivistů, kteří narušili průběh finále světového fotbalového šampionátu v Moskvě.

Nikulšinová uvedla, že Verzilov si nejprve stěžoval, že přestává vidět, „pak nemohl mluvit, potom nedokázal chodit“. Hospitalizovaný aktivista je manželem Naděždy Tolokonnikovové, též členky Pussy Riot, která byla odsouzena na dva roky do vězení za performanci v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Pětice členek Pussy Riot tehdy v chrámu křičela text písně Bohorodičko, vyžeň Putina kritizující prezidenta Vladimira Putina i hlavu pravoslavné církve, patriarchu Kirilla, jenž podpořil Putinovu kandidaturu v tehdejších prezidentských volbách.

Video Marija Aljochinová přiletěla do Prahy! - Lukáš Červený

„Můj bratr Péťa byl asi otráven. Je na oddělení toxikologie ve vážném stavu,“ napsala na Twitteru Tolokonnikovová. Zpravodajský server Meduza napsal, že k Verzilovi nepustili jeho matku.

Aktivista a další tři ženy strávili za narušení finálového zápasu mezi Francií a Chorvatskem 15 dní ve vězení. Na hřiště vtrhli v policejních uniformách.

Video Zeman v Pardubickém kraji: Pussy Riot jsou pornografická skupina. - Blesk - Ladislav Křivan

Podle webu skupiny Pussy Riot byla tato akce nazvaná „Policista vstupuje do hry“ věnována 11. výročí smrti básníka, malíře a sochaře Dmitrije Prigova (1940–2007), který patřil v sovětské éře k vůdčím postavám ruského undergroundu. Činem chtěli jeho aktéři upozornit na problém politických vězňů v Rusku a porušování svobody slova a shromažďování.

satanas ( 13. září 2018 13:46 )

Nas kolektiv jednoznacne rozhodl..Nemel strkat kladelko tam, kde kolegyne skladuji drubez..Salmonela s sFinna a ted se tomu divi,..

satanas ( 13. září 2018 12:57 )

HNUSaci zase Agentem Orange..CEsko by potrebovao Stalina jak sul!

satanas ( 13. září 2018 11:07 )

KDepak, v Borsci!

satanas ( 13. září 2018 11:05 )

Pomalu se to jevi jako univerzalni reseni..Kdyz nekdo onemocni,ozere se, popripade i zemre, neni zatim nikdo jiny jak RUsko,..JE zbytecne se dohadovat jestli je Petr Kramny vrah, vzdyt v EGypte se to hemzi RUskymi agenty a "Nekvalitni jeho zena" na sebe nechala vlez kazdeho, bez rozdilu narodnosti,..Mozna si i Knize Hajaja vcera cichnul Novicoku,,,to ovsem jen spekuluji,,vzdyt sedel vedle opilce Kalouska,,

anticccp ( 13. září 2018 09:32 )

Pussy Riot. Užitečmí idioti placení západními neziskovkami za to, že ze sebe dělají pitomce. Rusko má štěstí, že jejich vláda si tu lidskoprávní verbež nenechala rozlézt ve státní správě jako třeba u nás.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud